مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان از مرز ۲۶ هزار نفر گذشت/۷۹۳ واقعه مثبت جدید
مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان از مرز ۲۶ هزار نفر گذشت/۷۹۳ واقعه مثبت جدید

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در شبانه روز گذشته 793 مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور ثبت شده که با ثبت این تعداد، اکنون شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به بیش از 26 هزار نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در شبانه روز گذشته ۷۹۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور ثبت شده که با ثبت این تعداد، اکنون شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به بیش از ۲۶ هزار نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه‌ امروز (سه شنبه) اعلام کرد که در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۷۹۳ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایات مختلف کشور به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش وزارت صحت عامه، در ۲۴ ساعت گذشته از تست ۱۶۴۰ نمونه مشکوک ۷۹۳ نمونه مثبت ویروس کرونا در سطح کشور ثبت شده است.

مطابق این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در کابل ۴۶۰ نفر، در بدخشان ۶۱ نفر، در تخار ۵۹ نفر، در بامیان ۵۸ نفر، در بغلان و لوگر هر‌کدام ۳۴ نفر، در پکتیا ۲۸ نفر، در قندهار و لغمان هر کدام ۱۳ نفر، در زابل ۱۰ نفر، در هلمند و پروان هر کدام ۶‌ نفر، در پنجشیر ۵ نفر، در قندوز ۴ نفر و در نیمروز ۲ نفر افراد مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

با اضافه این تعداد جدید مبتلا به کرونا، در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۲۶ هزار و ۳۱۰ نفر افزایش یافته است.

این وزارت گفته که در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۱ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته  که اکنون شمار بهبودیافتگان به پنج‌هزار و ۵۰۸ نفر رسیده است.

همچنان در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۳ فرد مبتلا به کرونا فوت کرده‌ که به این ترتیب شمار فوتی‌های ناشی از کرونا نیز به ۴۹۱ نفر رسیده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24