مبتلایان ویروس کرونا درافغانستان به ۳۶۷ تن رسید
مبتلایان ویروس کرونا درافغانستان به ۳۶۷ تن رسید

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در 24 گذشته 30 واقعه مثبت کرونا در آزمایشگاه‌های ولایات کابل و هرات ثبت شده است.

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در ۲۴ گذشته ۳۰ واقعه مثبت کرونا در آزمایشگاه‌های ولایات کابل و هرات ثبت شده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه امروز دوشنبه گفت:” در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۰ سمپل مشکوک در لابراتوار ولایت هرات آزمایش گردیده است که ۱۶ مورد آن که شامل ۸ مرد و ۸ زن می‌شود مثبت ثبت شده است”.

آقای مایار گفت:” از جمله ۱۶ مورد ۱۳مورد از ولایت هرات و ۳ مورد هم از ولایت نیمروز می‌باشد”.

وی بیان داشت:” در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ واقعه دیگر در لابراتوارهای ولایت کابل ثبت شده است که شامل ۶ واقعه از ولایت کابل، ۳ مورد از قندوز، دو واقعه از فاریاب و همچنان یک واقعه دیگر از ولایت دایکندی می باشد”.

سخنگوی وزارت صحت عامه گفت:” با ثبت این واقعات جدید تعداد مجموعی واقعات مثبت در کشور به ۳۶۷ رویداد رسیده است”.

در همین حال محمدرفیق شیرزی سخنگوی ریاست صحت عامه ولایت هرات بیان کرد:” تاهنوز ۲۳۰ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات ثبت شده است که شامل ۱۵۸ مرد، ۷۲ زن می باشد”.

آقای شیر زی گفت:” تا هنوز ۵ فوتی در ولایت هرات داریم که شامل ۴ مرد و یک زن می باشد و همچنان ۹۵ واقعه در بستر اند که وضعیت ۳ تن آنها وخیم است”.

وی با بیان اینکه تاهنوز ۵ تن در ولایت هرات بهبود یافته اند گفت:” به طور اوسط روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ واقعه مشکوک جهت آزمایش در لابراتوار ولایت هرات مراجعه می‌کنند”.

بعد از ولایت هرات؛ کابل با ثبت  ۵۱واقعه مثبت و قندهار با ثبت ۱۲ واقعه بیشترین واقعات کرونا را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه تا اکنون در لوگر ۴ واقعه، بلخ ۶ واقعه، فراه ۶ واقعه، سمنگان ۸، نیمروز ۹ واقعه زابل ۳ واقعه، دایکندی ۳ واقعه ، غزنی ۳ واقعه، بغلان ۲ واقعه، پکتیا ۵ واقعه، سرپل ۲ واقعه، کاپسا ۲ واقعه فاریاب، ۳ واقعه، کندز ۴ واقعه و همچنان در ولایات بدخشان، ننگرهار، تخار، بادغیس، پکتیکا و غور یک یک واقعه مثبت ویروس کرونا ثبت شده و همچنان ۱۵ تن از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته است.

شمار مرگ ناشی از ویروس کرونا در کشور به ۸ تن رسیده است که شامل ۵ فوتی در هرات، یک تن در بلخ، یک تن در کابل و همچنان یک تن دیگر در ولایت دایکندی می‌باشد.

شمار مبتلایات به کووید ۱۹ در جهان نزدیک به یک و نیم میلیون رسیده و بیش از ۷۰ هزار نفر دیگر را به کام مرگ کشانیده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24