ما فقط صلحی را می‌خواهیم که به گونۀ واقعی جنگ را پایان دهد

به گزارش وطن24، این رهبر جهادی که در میان صدها تن از باشندگان هرات به شمول مقام‌های محلی، ملکی و نظامی صحبت می‌کرد گفت: هم اکنون گفتگوهای صلح با طالبان در جریان است و مردم این ولایت آنچنان که با وحدت و همدلی موفق به بیرون راندن قشون شوروی شدند، باید هوشیار باشند و وحدت را حفظ کنند.

اسماعیل خان بیان داشت که صلح باید به گونه‌ای در کشور آورده شود که جنگ و خشونت به گونۀ واقعی پایان یابد و جلوی خونریزی بیشتر گرفته شود.

این فرمانده جهادی با اشاره به گفتگوهای صلح گفت: “از خداوند می‌خواهیم که آخرین سرباز خارجی از این سرزمین خارج گردد.”

او همچنین از قیام 24 حوت سال 1357 و کشته شدن هزاران شهروند هرات در برابر ارتش شوروی سابق یاد کرد و این روز را برای تمام مردم کشور به ویژه هرات، سرنوشت ساز خواند.

این فرماند سابق جهادی در ادامۀ صحبت‌های خود اشاره کرد که افغانستان بارها هدف قدرت‌های بزرگ بوده اما مردم این کشور با مقاومت و فداکار توانستند در برابر زورگویان ایستادگی کنند.

اسماعیل خان اشاره کرد که هم اکنون هم تلاش‌های زیادی از سوی برخی قدرت‌ها برای برهم اندازی و دور ساختن ارزش‌های اسلامی از مردم افغانستان صورت می‌گیرد اما خوشبختانه همچنان افغان‌ها زیر پرچم اسلام و با حفظ عقاید و ارزش‌های خود زندگی می‌کنند.

او گفته مردم کشور با بیرون راندن ارتش قدرتمند شوروی نشان دادند که می‌توانند با حفظ اتحاد دست به هرکاری بزنند و هر قدرتی را به زانو درآورند.
در ادامه این رهبر اسبق جهادی تعهد سپرد که راه شهدای افغانستان و آرمان‌های آنان برای همیشه ادامه خواهد یافت.

در روز 24 حوت سال 1357 مردم هرات در برابر ارتش شوروی قیام کردند که در نتیجه هزاران تن از آنان قربانی شدند.

از این روز همه ساله در مراسم و همایش‌های مختلف یادبود می‌شود.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.