ما در افغانستان شکست خوردیم
ما در افغانستان شکست خوردیم

مشاور سابق امنیت ملی امریکا در بخشی از کتابش نوشته است که ترامپ آماده بود نیروهای امریکایی را آخر ماه جنوری سال 2019 از افغانستان خارج کند.

مشاور سابق امنیت ملی امریکا در بخشی از کتابش نوشته است که ترامپ آماده بود نیروهای امریکایی را آخر ماه جنوری سال ۲۰۱۹ از افغانستان خارج کند.

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی امریکا در بخشی از کتابش نوشته است که ترامپ آماده بود نیروهای امریکایی را آخر ماه جنوری سال ۲۰۱۹ از افغانستان خارج کند. وی افزوده است که ترامپ از استراتژی ناموفق ایالات متحده در افغانستان نا امید شده است، و به همین دلیل می خواهد هر چه سریعتر نیروهای امریکا را از این کشور خارج کند.

وی افزود: “استراتژی من اشتباه بود، اصلآ چیزی که من می‌خواستم نشد، همه چیز را از دست دادیم، قربانی دادیم، یک شکست کامل بود، این ضایع وقت بود، شرم آور است و حتا نمی‌خواهم درباره این صحبت کنم.”

این بخشی از سخنان ترامپ ترامپ در جلسه‌ی در ماه آگست سال ۲۰۱۸ بوده است.

آقای بولتون در کتاب خود افزوده است که جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا در جلسه‌ی کوشش کرد که از حضور داعش در افغانستان برای ترامپ بگوید، اما رئیس جمهور امریکا جواب داد: “بگذارید روسیه از آنها مراقبت کند. ما هفت هزار مایل از افغانستان فاصله داریم. ”

گفتنی است که اواخر فبروری سال ۲۰۲۰ نمایندگان ایالات متحده آمریکا و گروه طالبان طی مراسمی در قطر در مراسمی در قطر ، نخستین توافقنامه صلح را پس از ۱۸ سال جنگ امضا کردند که خروج نیروهای خارجی (آمریکا و متحدین آنها) از افغانستان طی۱۴ ماه،آغاز گفتگوهای میان افغان‌ها و تبادل زندانیان دو طرف از جمله بند های اساسی آن است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24