قرارداد کار ابتدایی خط آهن تورغندی – هرات به امضا رسید

قرارداد کار ابتدایی خط آهن هرات – تورغندی بین یک شرکت داخلی و ریاست خط آهن کشور به امضا رسید.

در امضای این قرارداد مسئولان ارشد امارت اسلامی و شماری از تاجران و سرمایه‌گذاران هرات حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، سلطان احمد سروری، رئیس شرکت افغان جرمن باختر که مسئولیت کار ابتدایی این پروژه را به عهده گرفته است می‌گوید: قرار است کار از هفته آینده آغاز شود و تیم کاری و مسلکی آنان هفته آینده از روسیه وارد هرات می‌شود.

او گفت هنوز برآوردی از هزینه و طول این مسیر صورت نگرفته است و یکی از اصلی‌ترین دلیل آن ناهموار بودن مسیر و جغرافیای تورغندی الی هرات است.

سروری ادامه می‌دهد بعد از مراحل بعدی دیزاین آغاز می شود و قرار است طی سه الی چهار ماه با استفاده از کمره‌های هوایی و نیروی متخصص کاری از کشورهای خارجی این خط سروی و دیزاین شود.

مولوی نوراحمد اسلام‌جار، والیس هرات نیز گفت: «جای بسیار خوشحالی است که در یک روز در دو افتتاح پروژه بزرگ شرکت می‌کنم و از معینیت خط آهن وزارت فواید عامه به نمایندگی از مردم هرات و سکتور خصوصی سپاس گذاری می‌کنیم.»

والی هرات در این محفل اضافه نمود: ایجاد قطعات خط آهن برای هرات‌نشینان بسیار ارزشمند و مفید بوده که در وصل هرات با کشور های همسایه و منطقه نقش بارزی خواهد داشت.

مسئولان اداره خط آهن کشور نیز می‌گویند مصمم به توسعه مسیرهای ریلی کشورند و هرات به عنوان یکی از ولایت‌های مهم در این بخش مورد توجه جدی قرار دارد.

منبع خبرگزاری وطن24
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.