فرماندهان طالبانی که در اخلال انتخابات کوتاهی کردند مجازات می‌شوند
فرماندهان طالبانی که در اخلال انتخابات کوتاهی کردند مجازات می‌شوند

سراج‌الدین حقانی، معاون ملا هبت‌الله رهبر طالبان به تمامی اعضای این گروه در افغانستان دستور داده تا فرماندهانی که در اخلال روند انتخابات کوتاهی کرده‌اند را معرفی کنند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، در این اعلامیه معاون رهبر طالبان نوشته شده، برخی از فرماندهان طالبان با وجود آن که دستور داشتند راه‌ها، مکتب‌ها و مساجد را بسته و مانع برگزاری انتخابات شوند، کوتاهی کرده و در بسیاری مناطق این پروسه برگزار شد.

وی ادامه داد فرماندهانی که در جلوگیری از انتخابات نقشی نداشتند، با دولت افغانستان همکاری داشته و گزارش شده که از آن پول دریافت کرده‌اند.

این عضو ارشد طالبان، دریافت پول از دولت را “گناهی نابخشودنی” از سوی اعضای برجسته این گروه در ولایت‌ها عنوان کرده و خواهان معرفی آنان شد.

او تأکید کرد پس از شناسایی و بازداشت اعضایی که به گفته او به رهبری طالبان خیانت کرده‌اند، دادگاه‌های صحرایی برپا شده و این دسته افراد مجازات خواهند شد.

حقانی یادآور شد که معامله‌گری‌های پنهان با دولت و دریافت پول از آن به هیچ وجه مورد قبول رهبری طالبان نبوده و این عمل را تحمل نخواهند کرد.

این عضو ارشد طالبان در حالی از مجازات اعضای این گروه به دلیل آنچه کوتاهی در اخلال روند انتخابات خوانده، سخن می‌گوید که در بسیاری از مناطق کشور به دلیل تهدیدهای این گروه انتخابات برگزار نشده بود.

 

 

  • نویسنده : یحیی فولادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24