فراغت نزدیک به 150 تن از بانون تشیع و تسنن از صنف های قرآنی در هرات

مسئولان مدرسه‌القران در هرات می‌گویند نزدیک به 150 تن از بانوان در دوره‌های مختلف قرآنی شرکت کرده بودند و بعد از پایان دوره‌‌ها مدارک معتبری را دریافت کردند.

فاطمه رضازاده، مسئول مدرسه‌القرآن در هرات به خبرگزاری وطن24 گفت: بانوان هم از اهل تشیع و تسنن در رشته‌های حفظ، تجوید، ترتیل، صوت و لحن، دوره تجوید عالی، عمومی، صوت و لحن مقدماتی شرکت کرده بودند.

وی بیان داشت مدت این دوره‌ها سه ماه بود که به صورت حرفه‌ای برگزار شد و مورد استقبال همه شرکت کنندگان قرار گرفت.

او یادآور شد هم اکنون تعداد زیاد دیگری از بانوان خواسته که این برنامه‌های قرآنی باز هم ادامه داشته باشد.

خانم رضازاده خاطرنشان کرد که در برج هفتم و دهم سال روان هم مسابقات دیگر قرآنی این مدرسه در پیش دارد.

مسئول مدرسته‌القرآن در هرات افزود در کنار این مدرسه شورای اخوت اسلامی هرات هم همکار بوده و تلاش‌های زیادی در این زمینه می‌کند.

در همین حال حجت‌السلام و المسلمین سعید رضازاده، معاون شورای اخوت اسلامی هرات می‌‌گوید: این شورا از طرف دارالحفاظ‌ها و مدرسه‌ها پیش نهادهایی را دریافت کرده و از آنان خواسته شده که برنامه‌های دوره تخصصی قرآنی به صورت تویل مدت برگزار شود.

به گفته او بیشتر از دو سال به این طرف است که تمام برنامه‌های شورای اخوت اسلامی در این ولایت با مشارکت اهل تشیع و تسنن برگزار می‌‌‌شود.

وی تأکید کرد این شورا تلاش می‌کند که در چنین برنامه‌های مشارکتی خانواده‌ها هم حضور داشته باشند، چون تأثیرات مثبت برای فامیل‌ها خواهد داشت.

معاون شورای اخوت اسلامی هرات در ادامه تأکید کرد در کنار برنامه‌های قرآنی در هفته وحدت هم برنامه‌های بزرگی را روی دست دارند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.