فراخوان شورای علمای شیعه برای کمک فوری به سیلاب‌زدگان در کشور

شورای علمای شیعه افغانستان در واکنش به سیلاب‌های ویرانگر در بغلان که منجر به جان باختن صدها نفر شده است، از تمام مومنین، موسسات خیریه و دفاتر مراجع تقلید و حکومت خواسته تا به هر طریق ممکن در اسرع وقت به کمک آسیب دیدگان بشتابند و به وظایف اسلامی و انسانی خود عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، شورای علمای شیعه افغانستان با ارسال بیانیه‌ای، مصایب وارده را به تمام صاحبان مصیبت و خانواده‌های داغدار تسلیت عرض کرده و برای جان باخته‌گان غفران الهی و نیز برای بازماندگان مقام صابران را از خدای منان استدعا کرده است.

متن کامل بیانیه شورای علمای شیعه  افغانستان در رابطه با حوادث طبیعی اخیر در کشور قرار ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم.

‏ عن النبي(ص ) : مَنْ أَصْبَحَ لاَ يَهْتَمُّ بِأُمُورِ اَلْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلاً يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ.

‏«مردم مسلمان و نجیب افغانستان که در این اواخر دچار مصائب و گرفتاری‌های فراوان بوده است ؛ در این ایام حوادث طبیعی، از جمله سیلاب ویرانگر این مردم را مورد آسیب جدی و فراوان دیگر قرار داد. مخصوصاً در ولایت بغلان  تلفات و خسارات بسیار سنگینی به مردم رساند؛ قرار گزارش‌های رسیده صدها نفر جان باخته و هزاران خانه با تمام وسایل و لوازم ضروری از بین رفته و همچنین تعداد فراوانی از احشام ومواشی نابود شده است».

‏ شورای علمای شیعه افغانستان، مصایب وارده را به تمام صاحبان مصیبت و خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌کند و برای جان باختگان رحمت و غفران الهی و نیز برای بازماندگان مقام صابران را از خدای منان استدعا می‌نماید و از این طریق از تمام مومنین، موسسات خیریه و دفاتر مراجع تقلید، مخصوصاً حکومت امارت اسلامی می‌خواهد که به هر طریق ممکن در اسرع وقت لازم به کمک آسیب دیدگان بشتابند و حداقل از این جهت مقداری از دردو آلام مصیبت دیدگان کاسته و به وظایف اسلامی و انسانی شان عمل کند.

‏و السلام شورای علمای شیعه افغانستان

منبع خبرگزاری وطن
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.