عملیات ویژه بالای انبار مهمات طالبان در ننگرهار/هواپیما بی سرنشین بدست نیروهای امنیتی افتاد

ریاست عمومی امنیت ملی کشور می‌گوید که طی یک عملیات ویژه بالای دیپوی سلاح و مهمات گروه طالبان در ننگرهار، یک هواپیمای بدون سرنشین به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

ریاست عمومی امنیت ملی، امروز چهارشنبه (21 جوزا) با نشر خبرنامه‌ای گفته که این عملیات در مربوطات ولسوالی بتی‌کوت ولایت ننگرهار راه اندازی شده بود.

در خبرنامه آمده:” نیروهای قطعات خاص امنیت ملی یک عملیات خاص را بالای دیپوی سلاح و مهمات عبدالفتاح مشهور به پتنگ یک تن از قوماندانان طالبان که قبلا کشته شده بود را در مربوطات ولسوالی بتی‌کوت ولایت ننگرهار راه‌اندازی کردند”.

خبرنامه افزوده:”در نتیجۀ این عملیات یک فروند طیاره بدون سرنشین و سلاح‌های خفیفه و ثقیله به شمول یک پایه هاوان 82 ملی متری بدست آمده است”.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته که همچنان 2 تن تروریستان بنام‌های غلام محمد فرزند حاجی محمد حسن و روزی خان فرزند عبدالفتاح که مسئولیت نگهبانی دیپوی متذکره را داشتند، بازداشت گردیده است.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

گفتنی است که نیروهای امنیتی و دفاعی بارها بالای مخفیگاه‌ها و دیپوهای سلاح گروه طالبان حمله کرده‌ و مقدار زیادی از سلاح‌های سبک و سنگین آنان را به دست گرفته‌اند اما به نظر می‌رسد که ضبط هواپیمای بدون سرنشین از مخفیگاه طالبان، رویداد تازه‌ای است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.