علاقمندی‌ها برای سرمایه‌گذاری افزایش یافته/کمبود انرژی داریم
علاقمندی‌ها برای سرمایه‌گذاری افزایش یافته/کمبود انرژی داریم

مسئولان اتاق‌های صنایع و معادن هرات از افزایش علاقمندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی این ولایت خبر داده و از یک سلسله چالش‌ها فراراه سرمایه‌گذاران نیز حکایت می‌کنند.

حمیدالله خادم رئیس اتاق‌های صنایع و معادن هرات در گفتگوی اختصاصی به خبرگزاری وطن۲۴ می‌گوید: “در این اواخر علاقمندی‌ها برای سرمایه‌گذاری روز به روز در شهرک صنعتی افزایش پیدا کرده اما ما با کمبود انرژی دچار هستیم.”
وی افزود در کنار سایر چالش‌ها در حال حاضر شهرک صنعتی هرات با چالش بزرگ کمبود انرژی برق دچار است.
به بیان وی اگر این چالش برطرف نشود جلو افزایش سرمایه‌گذاری گرفته می‌شود.
آقای خادم همچنان چالش دیگر فراراه سرمایه‌گذاری در هرات را ناامنی عنوان می‌کند.
وی می‌گوید: “ناامنی یکی از چالش‌های اساسی سرراه مان است که همیشه با آن مواجه بودیم اما ناامنی در تمام کشور وجود داشته و امیدواریم که اقدامات اخیر حکومت باعث رفع و کمرنگ شدن این معضل شود.”
به بیان رئیس اتاق‌های صنایع و معادن هرات در این اواخر حکومت بخاطر تأمین امنیت پارک‌های صنعتی کمیته مصئونیت سرمایه‌گذاران را ایجاد کرده و امیدواری‌ها بر اینست که این اقدام مؤثر واقع شود.

آقای خادم از سویی هم می‌گوید والی جدید هرات علاقمندی به حمایت از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی نشان داده و این نیز روزنه ای امید ایجاد کرده است.
وی گفت: “در چندین نشست که با والی هرات داشتیم او علاقمندی شدید به حمایت از تولیدات داخلی دارد و وعده‌های بسیار جدی برای رفع مشکلات شهرک صنعتی داده است.”

شهرک صنعتی هرات با داشتن برخی چالش‌ها اما در کشور نمونه بوده و چهارده سال از تأسیس آن می‌گذرد.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24