عبداللطیف نظری در گفتگو با وطن24؛ سیاسیون پیشین به دنبال «تصاحب خیالی» قدرت هستند

عبداللطیف نظری، معین مسلکی وزارت اقتصاد امارت اسلامی در گفتگو با خبرگزاری وطن24 نشست‌ چهره‌های حکومت پیشین در اتریش را فاقد ارزش دانسته و تاکید کرد که مردم افغانستان با توجه به عملکرد این افراد در گذشته، تحت هیچ شرایطی دوباره به آنان اعتماد نخواهند کرد.

نظری افزود نشست‌های این افراد هر از چندگاهی در کشورهای خارجی هیچ تاثیری بر اوضاع افغانستان ندارد و بیشتر شبیه به یک «سرگرمی» است.

«این نشست‌ها فاقد تاثیرگذاری بر اوضاع امنیتی، سیاسی و اجتماعی افغانستان است، جامعه بین‌المللی و مردم افغانستان این افراد را طی بیست سال گذشته تجربه کرده‌اند.»

به‌گفتۀ معین وزارت اقتصاد امارت اسلامی، چهره‌های که در کشورهای اروپایی جمع می‌شوند علاوه بر این‌که هیچ جایگاه و پایگاه اجتماعی در میان مردم ندارند، طرح و پلان واضحی نسبت به آینده افغانستان هم ندارند و مردم هم تحت هیچ شرایطی به چنین گزینه‌ها اعتماد نخواهند کرد.

وی افزود: بسیاری از نابسامانی‌ها، گسست‌های قومی و هویتی و شکاف‌های قومی در افغانستان میراث همین افراد است و قطعا مردم افغانستان دیگر نمی‌خواهند به گذشته تلخ برگردند.

او خاطر نشان کرد که بیشتر این افراد با استفاده از ابزارهای قومی و ایجاد شکاف در میان جامعه اسلامی تجارت سیاسی می‌کردند و هیچ‌گاهی در راستای وحدت و انسجام جامعه اسلامی تلاش معنی‌دار نکردند.

معین وزارت اقتصاد امارت اسلامی با اشاره به عدم داشتن قدرت سیاسی و جایگاه مردمی سیاسیون پیشین اضافه کرد: این افراد به دنبال نمایش‌های رسانه‌ای هستند و هیچ طرحی واضحی برای آینده ندارند؛ در حال حاضر حتی یک وجب خاک افغانستان را در اختیار ندارند و طی سه سال گذشته هم موفق به گرفتن یک وجب خاک افغانستان نشدند.

آقای نظری در ادامه تاکید کرد از اهداف دیگر نشست این چهره‌ها ایجاد نفاق در میان مردم است؛ مردمی که دیگر از جنگ خسته شده و سخت به دنبال زندگی مسالمت‌آمیز و برادرانه و به دور از جنگ و خون‌ریزی هستند.

وی تصریح کرد ما به دنبال زندگی وحدت‌گونه در افغانستان هستیم و امروز شاهد گستردگی روابط بین امارت اسلامی و مردم هستیم؛ در حال حاضر نشست‌های چهره‌های طرد شده از جانب مردم هیچ تهدیدی برای حکومت افغانستان و وحدت مردم نیست.

این گفته‌ها درحالی است که نشست دو روزه چهره‌های مخالف حکومت در وین، پایتخت اتریش برگزار شد. عمده‌ای اشتراک کنندگان آن نشست بر مقابله با امارت اسلامی تاکید کردند؛ موضوعی که سران امارت اسلامی آن را سرگرمی و فاقد اهمیت خواندند.

بیشتر در این‌جا بشنوید:

 

 

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.