طی سه ماه گذشته در فراه ۳۳۱ طالب کشته شدند
طی سه ماه گذشته در فراه ۳۳۱ طالب کشته شدند

فرمانده پولیس فراه که در محفل حسابدهی فعالیت‌های پولیس به اداره محلی و مردم این ولایت صحبت می‌کرد از دستآوردهای پولیس سخن گفت و یادآور شد که طی سه ماه گذشته 331 جنگجوی طالب در فراه کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، رحمت‌الله صدیقی فرمانده پولیس فراه در این محفل گفت: “در طی سه ماه گذشته تعداد ۳۳۱ تن به شمول قوماندانان برجسته طالبان کشته و ۱۷۹ نفر طالبان زخمی شدند.”
وی افزود به تعداد ۲۵ عراده موتر مختلف‌النوع طالبان با ۱۳ میل سلاح‌های مختلف‌النوع آنان تخریب و به تعداد ۳۳ ماین مختلف‌النوع طالبان کشف و خنثی شده است.
آقای صدیقی در ادامه گفت: “۱۱۱ حمله دشمن دفع شده و ۶ عملیات تصفیوی و ۲ عملیات کماندوی در نقاط مختلف ولایت فراه اجراء شده که به دشمن تلفات جانی و مالی وارد گردیده است.”

فرمانده پولیس فراه، تمام فعالیت‌های پولیس ملی این ولایت را از تاریخ ایفای وظیفه‌اش(۹۷/۸/۲۰)، دستگیری ۸۰ سارق موتر، موتورسایکل، اموال، قضایای قتل، تجاوز جنسی و جمع‌آوری ولگردان عنوان کرد.

او همچنان گفت: “در این مدت ۲۵ تن مرتبط به قضایای تروریستی، ۱۷ فروشنده عمده و پرچون مواد مخدر و ۱۱ تن به ظن اخاذی غیر قانونی در این ولایت دستگیر شده‌اند.”
این مقام امنیتی فراه، از بازداشت افرادی نفوذی در داخل نیروهای پولیس نیز خبر داد.
صدیقی برای مردم ولایت فراه اطمینان داد که تا آخرین رمق حیات خویش در راستای تأمین امنیت شهروندان فراهی در مقابل دشمنان مردم این ولایت مبارزه جدی خواهد کرد.

در همین حال، محمد شعیب ثابت والی فراه، گفت افزایش جلب و جذب در صفوف پولیس ملی نشان می‌دهد که مردم به پولیس باور و اعتقاد دارند.
وی در ادامه افزود مخالفین مسلح دولت توان مقابله با نیروهای امنیتی این مرز و بوم را ندارد و از مردم فراه خواست تا با نیروهای امنیتی همکاری همه جانبه داشته باشند تا امنیت کامل در این ولایت ایجاد شود.

ولایت فراه از جمله ولایات ناامن کشور به شمار میرود که بیشتر ساحات این ولایت تحت تأثیر نیروهای طالبان قرار دارد.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24