طی دو سال 2500 تن در هرات جواز سرمایه‌گذاری‌های کوچک دریافت کردند

مسئولان اداره محلی هرات می‌گویند از زمان روی کار آمدن امارت اسلامی درهرات تا کنون برای دو هزار 500 تن جواز کار و تجارت صادر کرده‌اند.
مولوی نثار احمد الیاس، سخنگوی اداره محلی هرات در گفتگو به خبرگزاری وطن24 گفت: افرادی که رسما از اداره صنعت و تجارت این ولایت جواز دریافت کرده که تعداد شان به دو هزار و 500 تن می‌رسند.
به گفته او بیشتر این افراد زنان هستند و اداره محلی هرات نیز همواره تلاش کرده تا از شغل‌های کوچک و کارآفرینان حمایت کند.
او افزود مسئولان اداره صنعت و تجارت هرات برای افرادی که جواز از این اداره دریافت کرده و خواهان سرمایه گذاری در صنایع کوچک بودند، در بخش‌های آموزش و مواد خام حمایت کرده و برخی امکانات نیز در اختیار آنان قرار داده‌اند.
در همین حال عزیزالله سامت، کارشناس امور اقتصادی درهرات می‌گوید: حکومت باید شغل‌های کوچک را بیشتر حمایت کند و یک اداره دولتی را برای رسیدگی به مشکلات این افراد ایجاد کند؛ چیزی که در دیگر کشورها وجود داشته و نتیجه خوبی هم داده است.
او اضافه کرد در کنار دیگر کارها اگر صاحبان شغل‌های کوچک بتوانند کالاهای شان را به صورت آنلاین به مشتریان برسانند نزی تاثیر جدی بر رشد کسب و کار شان دارد.
در همین حال برخی ساکنان هرات اما نسبت به افزایش بیکاری نگران اند.
فضل احمد، یکی از باشندگان هرات می‌گوید: دولت باید افرادی که سرمایه‌های کوچک دارد بیشتر حمایت کنند و این کار می‌تواند تا اندازه‌ای از بی‌کاری بیشتر در جامعه جلوگیری کند.
طی سه سال گذشته حضور زنان در شغل‌های کوچک نسبت به گذشته چند برابر افزایش یافته است.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط حسن شریفی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.