طرح مضحک معامله قرن محکوم به شکست است/هند رویه‌اش را با مسلمانان تغییر دهد

در برنامه خبری امروز شورای اخوت اسلامی ولایت هرات به مسلمان کشی‌های اخیر در هند و طرح ننگین “معامله قرن پرداخته شد.

در این مراسم که با حضور شماری از علمای سرشناس و اعضای شورای ولایتی هرات برگزار شده بود، ظلم و ستم به تمامی مسلمانان در هر نقطه از جهان محکوم شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حلیمی، عضو هیئت رهبری شورای اخوت اسلامی و مسئول شورای علمای شیعه هرات با نقد عملکرد ظالمانه شماری افراطی در هند، این روند را نگران کننده برای عموم کشورهای اسلامی دانست.

به بیان وی، استبدادی که در این روزها در هند رخ می‌دهد، به دور از چشم مسلمانان نیست و تاریخ این اتفاقات را فراموش نخواهد کرد.

به گفته او، این توحش و ستمگری در حالی بر مسلمانان رخ می‌دهد که نهادهای حقوق بشری و کشورهایی که شعار دفاع از انسانیت را می‌دهند، سکوت کامل اختیار کرده‌اند.

آقای حلیمی یادآور شد اگر چنین جنایتی برای غیر مسلمانان رخ می‌داد، امروز سر و صدای نهادهای غربی تمام دنیا را گرفته بود.

این روحانی مطرح کرد که چنین رویه‌ای به خودی خود واضح می‌سازد که شعارهای حقوق بشری غرب، تنها برای بشر غیر مسلمان است.

وی در ادامه با مطرح کردن بحث معامله ننگین قرن بیان کرد که آمریکا با چنین طرحی ضمن حمایت از رژیم خونخوار اسرائیل قصد آواره و بیرون کردن مسلمانان فلسطینی از خانه و کاشانه آبایی شان را دارد.

او در گفته‌هایش طرح ضد اسلامی و ضد انسانی معامله قرن را طرحی مضحک و بی‌ ارزش برای مسلمانان آزاده دانست که هیچگاه حاضر نخواهند شد پذیرای آن باشند.

در همین حال داکتر مهدی حدید، عضو شورای ولایتی هرات، وضعیت فعلی جهان را استبداد بر مسلمانان دانست که در راس آن آمریکا قرار دارد.

او هم با محکوم کردن معامله ننگین قرن گفت: “چنین طرحی که کاملا یک جانبه و بر اساس اشغالگری است، مورد پذیرش هیچ مسلمانی نیست و یقینا این طرح ننگین شکست خواهد خورد.

آقای حدید در ادامه با اشاره به رویدادهای اخیر در کشور هند، بیان کرد که این کشور دوست نزدیک افغانستان است و اگر قرار باشد دولت هند همچنان در برابر این اتفاقات سکوت کند، مردم مسلمان افغانستان دیدگاه سابق خود را نخواهند داشت.

اما از سویی دیگر مولوی سیداحمد آخوندزاده، رئیس شورای اخوت اسلامی ولایت هرات، با بر شمردن چالش‌های امروز در جهان اسلام، به خصوص معامله ننگین قرن، طرح وحدت اسلامی برای مقابله با طرح‌های شوم این چنینی را به میان آورد.

به گفته وی، تئوری و اعتقاد وحدت اسلامی، بهترین اقدام در برابر دسیسه‌های دشمنان مسلمانان خواهد بود و با عملی شدن آن، دیگر هیچ مسلمانی روزهای سخت را نخواهد دید.

به بیان وی، اگر امروز دشمنان اسلام در میان ممالک اسلامی حضور دارند و نقشه‌های خود را عملی می‌کنند، ناشی از ضعف وحدت است و این وحدت امروز بر تمام مسلمانان واجب شرعی می‌باشد.

گفتنی است در این برنامه، شماری از اهالی رسانه و علمای شیعه و سنی حضور داشتند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.