طالبان دچار ضعف‌های شدیدی در فراه شده است
طالبان دچار ضعف‌های شدیدی در فراه شده است

کشته شدن فرماندهان برجستۀ طالبان در عملیات‌ هوایی و زمینی چند ماه گذشته در فراه، کاهش نبردها و حملات را در این ولایت به دنبال داشته است.

محب الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه به وطن۲۴ گفت: حملات ماه‌های اخیر در فراه تلفات بسیاری را برای طالبان به همراه داشته که در آنها چهره‌های مطرح این گروه نیز از بین برده شدند.

به بیان وی، همین موضوع ضربۀ سختی به روحیۀ طالبان در فراه وارد کرده و هم اکنون نیز قدرت هجومی آنان در این ولایت بسیار کاهش یافته است.

سخنگوی پولیس فراه ادامه داد: تحرکات چند هفتۀ اخیر طالبان که در برخی بخش‌های فراه صورت گرفته ضعیف بوده و نیروهای امنیتی پاسخ آنها را با قاطعیت داده‌اند.

آقای محب به تلفات سنگین این گروه در نبردهای اخیر اشاره کرد و گفت: حتی در بعضی زد و خوردها طالبان نتوانستند اجساد کشته شدگان خود را انتقال دهند.

او همچنین نیروهای امنیتی و دفاعی را در فراه ایده آل توصیف کرد و بیان داشت که شمار زیادی از قوای مسلح در این ولایت مستقر شده‌اند و آمادگی دارند تا به “دشمن” ضربات سنگین وارد کنند.

حملات هوایی نیروهای حمایت قاطع و نیروهای افغان در چند ماه گذشته علیه مواضع طالبان، بسیاری از اعضای کلیدی این گروه را به کام مرگ برد.

 

  • نویسنده : علی جوادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24