طالبان در ولسوالی شیندند هرات ۷ کشته و ۹ زخمی دادند
طالبان در ولسوالی شیندند هرات ۷ کشته و ۹ زخمی دادند

اداره محلی هرات با نشر خبرنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از کشته شدن هفت تن از طالبان و زخمی شدن 9 نفر دیگرشان در این ولایت خبر می‌‌‌دهد.

اداره محلی هرات با نشر خبرنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از کشته شدن هفت تن از طالبان و زخمی شدن ۹ نفر دیگرشان در این ولایت خبر می‌‌‌دهد.

به گزارش سایت خبری وطن۲۴، در خبرنامه اداره محلی هرات که به رسانه‌‌‌‌‌‌ها فرستاده آمده: این حملات هوایی شب گذشته در ولسوالی شیندند در روستای “پای کشک” بالای مخالفان مسلح دولت صورت گرفته است.

در خبرنامه آمده در میان مجروحان این رویداد دو تن از فرمانده‌هان کلیدی طالبان هم بنام‌های “ملابصیر و ملانایاب” شدیدا زخمی شدند.

تا کنون طالبان در مورد این حمله واکنشی نشان نداده اند.

خبرنامه در مورد این حمله صورت گرفته جزئیات ارائه نداده است.

ولسوالی شیندند هرات در ۱۰۰ کیلومتری شهر قرار داشته و یکی از ولسوالی‌‌‌های ناامن و دور دست بوده که حضور مخالفان مسلح دولت در این ولسوالی زیاد است.

در هفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اخیر طالبان حملات سنگین را بالای پوسته نیروهای امنیتی در این ولسوالی انجام داده بودند و در این واخر حملات نیروهای هوایی هم در ولسوالی شیندند بالای این گروه افزایش پیدا کرده است.

دو روز قبل هم در نتیجه حمله نیروهای امنیتی بالای مواضع طالبان در این ولسوالی، نزدیک به ۲۰ جنگجوی طالب کشته شدند.

اگرچه طالبان تا کنون به گونه رسمی حملات بهاری شان را اعلام نکرده اما با گرم شدن هوا حملات شان نسبت به گذشته بالای نیروهای دولتی افزایش پیدا کرده است.

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : سایت خبری وطن24