طالبان در میان نیروهای پولیس فراه حضور دارند

شماری از نمایندگان مردم فراه در شورای ولایتی به این باورند که فرمانده پولیس این ولایت در مسیر جلب و جذب نیرو برای تامین امنیت، طالبان را وارد صفوف نظامی کرده است.

دادالله قانع، یکی از این نمایندگان به خبرگزاری وطن24 گفت: “قوماندان امنیه فراه از روزی که آمده، هر رقم آدم را از ولایت‌های هلمند، قندهار و ارزگان وارد صفوف پولیس کرده که در این شکی نیست در میانشان طالبان هم حضور دارند.”

به گفته او، در چهار ماه گذشته، 30 تن از نیروهای پولیس فراه به طالبان پیوسته‌اند که با خود 60 میل سلاح، یک تانک هاموی و یک رنجر را هم برده‌اند.

وی معتقد است نیروهای پولیسی که در فراه به طالبان پیوسته‌اند، افرادی بی‌هویت و فاقد شاخصه هستند که توسط فرمانده پولیس فراه جذب دولت شده بودند.

آقای قانع به عنوان مثال از محافظان فرمانده پولیس فراه نام می‌برد که چندی پیش به طالبان ملحق شدند.

با این همه، این نماینده شورای ولایتی فراه از برخورد “زشت و ناپسند” سربازان پولیس با مردم حکایت می‌کند که نارضایتی‌هایی را به وجود آورده.

او این روند را نا مطلوب می‌داند و می‌گوید امکان این وجود دارد روابط مردم با دولت بر سر این گونه قضایا، ضعیف شود.

در مورد این قضایا با محب‌الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه در تماس شدیم ولی پاسخی به تماس‌های پیاپی ما نداد.

اما او چند روز قبل ضمن تائید پیوستن شماری از نیروهای پولیس به طالبان، گفته بود: “هر پولیسی که وارد صفوف امنیتی می‌شود، دارای ضامن است و طبیعی است که با وجود چنین اتفاقاتی، ضامن‌های آنان مورد پیگرد قرار می‌گیرند.”

جنگ‌های شدید اجازه سر و سامان دهی درستی را به ولایت فراه نمی‌دهند.

پیوستن قوای پولیس به طالبان یکی از این نا به سامانی‌ها است که بار سنگینی بر روی مسئولان ارشد این ارگان انداخته است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.