طالبان در قندهار ۵۱ کشته دادند
طالبان در قندهار ۵۱ کشته دادند

وزارت دفاع ملی کشور می‌گویند که نیروهای امنیتی و دفاعی حملات طالبان مسلح را در ولایت قندهار دفع و تلفات سنگینی به دشمن وارد کرده است.

وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی حملات طالبان مسلح را در ولایت قندهار دفع و تلفات سنگینی به دشمن وارد کرده اند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴؛ وزارت دفاع ملی، امروز یکشنبه (۲۳ قوس) با نشر خبرنامه‌ای گفته که طالبان دیروز بالای پوسته‌های نیروهای امنیتی و دفاعی در مربوطات ولسوالی‌های دند، ژیری، ارغنداب، میوند و شاه ولیکوت ولایت قندهار حمله نموده بودند.

در خبرنامه آمده که نیروهای دفاعی در چارچوب حالت دفاع فعال حملات را دفع کرده و در جریان درگیری، ۵۱ طالب تروریست کشته و ۹ تن دیگر این ترورستان زخمی گردیدند.

خبرنامه افزوده که همچنان در جریان حملات متقابل، ۱۳ ماین جاسازی شده دشمن توسط نیروهای تیم انجنیری اردوی ملی کشف و خنثی گردید.

این در حالی است که وزارت دفاع ملی روز گذشته نیز از کشته شدن بیش از ۹۰ طالب مسلح در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت قندهار خبر داده بود.

این وزارت همچنان در خبر دیگری گفته که ۱۶ ماین بوشکه‌ای را که طالبان در مسیر راه رفت و آمد در قندهار جاسازی کرده بودند، توسط اردوی ملی کشف و از بین برده شد.

در خبرنامه آمده ه طالبان تروریست روز شنبه، ۱۶ ماین بوشکه ای را در ساحۀ «خاک چوپان» ولسوالی میوند قندهار جاسازی کرده بودند که خوشبختانه توسط اردوی ملی کشف و انفجار داده شد.چون امکان انتقال ماین ها وجود نداشت؛ در محل که جاسازی شده بودند، انفجار داده شدند.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24