طالبان در دو هفته اخیر ۸۹ فرد ملکی را کشته و ۱۵۰ تن را زخمی کرده اند
طالبان در دو هفته اخیر ۸۹ فرد ملکی را کشته و ۱۵۰ تن را زخمی کرده اند

دفتر شورای امنیت ملی کشور می‌گوید که طالبان  تنها در جریان دو هفته گذشته، 89 غیرنظامی را کشته و 150 نفر دیگر هم زخمی کرده‌اند.

دفتر شورای امنیت ملی کشور می‌گوید که طالبان  تنها در جریان دو هفته گذشته، ۸۹ غیرنظامی را کشته و ۱۵۰ نفر دیگر هم زخمی کرده‌اند.

دفتر شورای امنیت ملی، امروز شنبه (۲۴ جوزا) با نشر خبرنامه‌ای گفته که طالبان مسلح در جریان دو هفته گذشته و مانند همیشه در برابر افغان‌ها به خشونت‌های شان داوم داده‌اند و در نتیجه، در ۲۹ ولایت کشور، ۸۹ فرد ملکی را شهید و ۱۵۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

در خبرنامه آمده که شماری زیادی این افراد ملکی در انفجار ماین‌های کنار جاده و حملات هدفمند طالبان شهید و زخمی شده‌اند که بیشترین این تلفات، در ولایات کندهار، کابل و سرپل وارد گردیده است.

خبرنامه افزوده که تلفات ملکی در حالی صورت می‌گیرد که تلاش‌ و پیشرفت‌ها در روند صلح نسبت به گذشته بهتر و بیشتر شده و به اساس توقعات باید مسلمان‌کشی و افغان‌کشی متوقف گردد.

این دفتر تاکید کرده که هدف قرار دادن و ضرر رساندن به مردم ملکی خلاف تمام اصول و موازین دینی، مذهبی و جنگی است که طالبان به طور دوام‌دار مرتکب این همه اعمال می‌گردند.

این در حالی است که طالبان در توافقنامه صلح با امریکا، متعهد به کاهش خشونت‌ها در افغانستان شده‌اند اما پس از امضای این توافقنامه حملات طالبان علیه افغان‌ها همچنان ادامه داشته است.

این در حالی است که قرار است گفته‌های صلح میان حکومت افغانستان و گروه طالبان به زودی آغاز شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24