ضرب‌الاجل مقامات بادغیس به کسانی که در بین جنگلات پسته خانه ساختند/ تا 13 سرطان تخلیه کنید

مسئولان محلی ولایت بادغیس برای کسانی که در جنگلات پسته خانه ساختند زمان تخلیه داده و گفته‌اند تا زمان تعیین شده باید خانواده‌های که در جنگلات خانه ساخته‌اند این مناطق را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، رئیس زراعت و فرمانده قطعه سبز بادغیس همراه با هیئتی به دو ولسوالی سنگ آتش و آبکمری سفر کرده و از ساحات جنگلات پسته در این دو ولسوالی بازدید کردند.

به نقل از خبرنامه مقام ولایت بادغیس، این مقامات همراه با بزرگان قومی و متنفذین این دو ولسوالی نشستی برگزار کرده و خواستار همکاری مردم برای تنظیم شول و تخلیه خانه‌ها از جنگلات پسته شدند.

در این نشست، مولوی عبدالحی منیر، رئیس زراعت ولایت بادغیس گفت که خانواده‌های که در جنگلات پسته خانه دارند تا تاریخ 13 سرطان وقت دارند تا خانه‌های خود را تخلیه کنند و این مناطق را ترک کنند.

از سویی هم، در خبرنامه ذکر شده که بزرگان و موی سفیدان این دو ولسوالی تعهد سپردند که تا تاریخ معین شده خانه‌های ساخته شده در جنگلات را ترک خواهند کرد.

همچنین در این نشست آنان برخی پیشنهادات برای تنظیم بهتر شول پسته برای رئیس زراعت ابراز کرده و اعلام همکاری با مقامات دولتی کردند.

این در حالی است که به دلیل ساخت و ساز‌ها در حاشیه و در داخل جنگلات پسته، این جنگلات کاهش جدی طی چند سال گذشته داشته است.

مسئولان محلی بادغیس برای حفاظت و امنیت درختان قطعه سبز را از چهار ماه به این سو تاسیس کردند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط روح الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.