صنعت‌کاران هرات: وضعیت فعلی افغانسنان فرصتی برای جبران عقب ماندگی‌های ناشی از جنگ‌های تحمیلی است

هم‌زمان با آغاز کار بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات – خواف و هم‌چنین امضای قرارداد کار ابتدایی خط آهن تورغندی الی هرات، آگاهان اقتصادی و صنعت‌کاران هرات می‌گویند زمانی آن رسیده تا عقب ماندگی ناشی از جنگ‌های تحمیلی جبران شود.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حمیدالله خادم، رئیس اتاق صنایع و معادن هرات می‌گوید: به رغم پیشرفت‌های مهم و جدی که کشورهای منطقه و همسایه افغانستان کردند، کشور ما به دلیل جنگ‌های تحمیلی از قافله پیشرفت عقب مانده و این روند باعث شد زیرساخت‌های کشور ما نیز در سطح پایین باشد.

او گفت: «زمانی آن رسیده تا به عقب ماندگی‌های ناشی از جنگ‌های تحمیلی فایق آمده و از فرصت به میان آمده در راستای پیشرفت و آبادانی افغانستان استفاده کنیم.»

آقای خادم با توصیف جایگاه ارزشمند اقتصادی هرات در کشور و سطح منطقه تاکید کرد که توسعه خطوط ریلی در قدم نخست برای هرات منافع جدی اقتصادی درپی دارد و این ولایت یک نقطه استراتژیک برای کل منطقه است.

به‌گفته او، هرات این ظرفیت را دارد که افغانستان را به منطقه و جهان وصل کرده و زمینه پیشرفت و شکوفایی را برای این سرزمین مهیا کند.

وی تاکید کرد که تحقق این هدف مهم آروزی دیرینه مردم و مخصوصا تاجران و سرمایه‌گذاران افغانستان است؛ در حال حاضر این فرصت به میان آمده و باید از آن برای وصل شدن به جهان به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

این درحالی است که خط آخرین بخش خط آهن هرات – خواف روز گذشته با حضور مسئولان ارشد امارت اسلامی افتتاح شد.

 

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.