صلح بدون نقش دولت و مردم در افغانستان ماندگار نیست

در خطبه نماز جمعه این هفته مسجد جامع جبرئیل هرات خطیب این مسجد از وضعیت امنیتی کشور ابراز نگرانی کرده و از مسئولان حکومتی خواست که چالش‌های امنیتی کشور را جدی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حجت‌السلام و المسلمین محمد انور احمدی گفت: “با گذشت هر روز وضعیت امنیتی کشور وخیم‌تر می‌شود و مردم از وضعیت پیش آمده نگرانی هستند.”

به گفته او نزدیک به نیم قرن می‌باشد که جنگ در افغانستان شعله ور است و مردم هم از جنگی که پایانش روشن نیست خسته شدند.

آقای احمدی بیان داشت مردم هر روز جان‌های شان را از دست می‌دهند و روزی نیست که کسی داغ دار نشود.

خطیب نماز جمعه جبرئیل هرات از دولت مردان خواست امنیت شهروندان کشور را جدی بگیرند چون مردم از وضعیت فعلی رضایت نداشته و رو به نا امیدی هستند.

این روحانی در جبرئیل هرات همچنین در مورد گفتگوهای صلح هم ابراز نگرانی کرده و خواهان اشتراک مردم و دولت افغانستان در این روند ملی شد.

وی یادآوری کرد در حالی که هشتمین دور مذاکرات صلح طالبان و نماینده امریکا به پایان رسیده، متأسفانه دولت و مردم افغانستان کاملا در حاشیه قرار دارند.

حجت‌السلام و المسلمین احمدی تأکید کرد تا زمانی که همه اقوام و دولت افغانستان در این مذاکرات سهیم نباشند این صلح احتمالا در آینده پایدار نخواهد ماند.

طالبان بارها گفته‌اند طرف اصلی‌شان امریکا است و با دولت افغانستان نمی‌خواهند مذاکره کنند؛ دلیل این حرف هم این است که آنان می‌گویند اختیار اصلی در دست امریکا است.

در حالی که دولت افغانستان بارها خواهان مذاکره مستقیم با طالبان شده اما گروه طالبان این خواسته را رد کردند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.