صادقیه هرات مرکز مورد تائید امور دینی است/سعودی و پاکستان انتحاری و تکفیری تولید می‌کنند

عبدالقیوم رحیمی، والی هرات در این دیدار بیان کرد: “صادقیه به عنوان یادگار هرات قدیم، درس و علوم دینی را به صورت جدید و درست برای اهالی علوم دینی آموزش می‌دهد و این نشان دهنده درستکاری می‌باشد.”

او افزود: “امروز جوانان ما برای کسب علم و دانش یا به پاکستان می‌روند و یا به ایران؛ از پاکستان با واسکت انتحاری بر می‌گردند ولی تا به حال از ایران این چنین نشده است؛ یا عده‌ای دیگر به سعودی می‌روند که پس از بازگشت، 90 فی صد مسلمانان را کافر می‌دانند.”

به گفته وی، نیاز است تا شیعه و سنی در همین افغانستان و به خصوص در هرات دروس دینی را فرا بگیرند و این قابلیت و سطح در هرات وجود دارد.

آقای رحیمی در ادامه تاکید جدی بر وحدت میان مسلمانان کرد و گفت: “فرق بین شیعه و سنی را من می‌خواهم برایتان بگویم؛ من تخصص اولم در علوم دینی است؛ وقتی خدا یکی، قرآن یکی و پیامبر(ص) هم یکی است، پس چه چیزی باقی می‌ماند برای تفرقه؟ این فرق را دشمنان اسلام ایجاد می‌کنند.”

در همین حال حجت‌اسلام والمسلمین، محمد علی جبرئیلی، مسئول اجرایی صادقیه هرات، دستاوردهای والی جدید را مطلوب و مفید عنوان کرد.

به گفته او، در روزهای نه چندان زیادی که آقای رحیمی در هرات آغاز به کار کرده‌اند، به خوبی دیده می‌شود که روند صحیح و درست کاری در ادارات دولتی حاکم شده است.

وی از مقام ولایت خواست تا در جهت بهبود اوضاع امنیتی و همچنین ایجاد جو مناسب در هرات، تلاش‌های لازم را به خرج دهد.

آقای جبرئیلی در کنار این صحبت‌ها، شرح درست و کاملی از صادقیه هرات بیان کرد و این مجتمع بزرگ را تاثیرگذار در جهت دهی مناسب مردم دانست.

گفتنی است که حضور عبدالقیوم رحیمی، والی هرات در صادقیه، با شکوه و حضور خوبی به همراه بود.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.