شورای ولایتی و بزرگان قومی غور برای وخامت اوضاع امنیتی اعتراض کردند
شورای ولایتی و بزرگان قومی غور برای وخامت اوضاع امنیتی اعتراض کردند

در اعتراض به ناامنی‌های اخیر ولایت غور، شورای ولایتی و برخی بزرگان و متنفذان قومی این ولایت نشست دادخواهانه را با دولت محلی ترتیب دادند.

عبدالرحمان عطشان، عضو شورای ولایتی غور به خبرگزاری وطن۲۴ گفت: در یک نشست دادخواهانه که با حضور برخی اعضای این شورا و بزرگان قومی با والی صورت گرفت، عملکرد دولت در قبال ناامنی‌های اخیر مورد انتقاد قرار گرفت.

او ادامه داد حضور گسترده طالبان در ولسوالی‌های ساغر، شهرک، تولک، تیوره و دولتیار برای مردم این مناطق بسیار نگران کننده و سخت بوده است اما هنوز دولت اقدامی برای آنان انجام نداده است.

به بیان عطشان، دولت همیشه زمانی وارد اقدام می‌شود که طالبان مناطق را ترک کرده‌اند و یا نقاطی را هدف قرار می‌دهد که خالی از وجود مخالفان مسلح است.

وی گفت: “همیشه اقدامات دولت نوش داروی بعد از مرگ سهراب بوده و پس از انجام جنایات طالبان وارد مناطق شده و خانه‌های مردم را تلاشی می‌کند؛ سلاح‌های مردم را که برای دفاع از خود نگهداری می‌کنند، ضبط می‌کنند.”

اداره محلی غور هم در پاسخ به خواسته‌های دادخواهان، وعده بهبود وضعیت و اجرای عملیات نظامی را داد.

عملیاتی هم در یکی از مناطق ولسوالی‌های ناآرام به راه انداخت که طالبان از آنجا رفته بودند و بدون دستاورد خاتمه یافت.

همچنین در روزهای اخیر هیئتی بلندرتبه از مقام‌های ارشد امنیتی و دفاعی وارد غور شدند و با مردم ولسوالی تیوره و فیروزکوه دیدار کرده و مشکلات آنان را شنیدند.

در این سفر مقام‌های ارشد وعده بهبود وضعیت امنیتی مناطق پُرخطر را دادند.

غور در سه هفته اخیر شاهد حملات گسترده‌ای از سوی طالبان در پنج ولسوالی این ولایت بوده است.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24