شما را بکشیم هم اتفاقی نمی‌افتد

روزنامه آمریکایی نیویورک‌ تایمز گزارش کرد که شواهد بیشتری پدیدار شده که نشان می‌دهد پلیس هند نه تنها در خشونت علیه مسلمانان دخیل بوده بلکه در بسیاری موارد خود را کنار کشیده تا اراذل هندو، مسلمانان را قتل عام کنند.

روزنامه آمریکایی “نیویورک ‌تایمز” در گزارشی به خشونت‌های نیروهای امنیتی هند علیه مسلمانان اشاره کرد و نوشت، شواهد بیشتری نمایان شده است که نشان می‌دهد پلیس هند ماه گذشته در خشونت علیه مسلمانان دخیل بوده است و یا اینکه در حین حملات هندوها به مسلمانان هیچ‌گونه مداخله‌ای نکرده است و شاهد قتل عام مسلمانان بوده است.

این گزارش به روایت “کوشار علی” نقاش ساختمان اشاره می‌کند که درحین بازگشت به خانه خود در بحبوحه درگیری‌ میان مسلمانان و هندوها در اعتراض به قانون جنجالی اعطای شهروندی هند به اقلیت غیرمسلمان بود.

این نقاش مسلمان گفت زمانیکه شاهد درگیری میان مسلمانان و هندوها در “دهلی نو” پایتخت هند شد، از افسران پلیس درخواست کمک کرد که به اعتقاد وی کار اشتباهی مرتکب شد.

طبق این گزارش، افسران پلیس با شنیدن درخواست کمک کوشار علی، او را به زمین پرت کردند و سر وی دچار شکستگی شد و شروع به ضرب و شتم وی و چندین مسلمان دیگر کردند.

نیویورک‌تایمز ادامه داد، یکی از مردان مسلمانی که روی زمین افتاده بود و بدن وی در حال خونریزی بود به نیروهای امنیتی التماس می‌کرد اما افسران پلیس در واکنش به او قهقهه می‌زدند و با چوب به آنها ضربه می‌زدند و آنها را وادار می‌کردند تا سرود ملی هند را بخوانند. در نتیجه رفتار خشونت‌آمیز نیروهای پلیس هند با این افراد مسلمان، یکی از آنها دو روز بعد به دلیل جراحات داخلی فوت کرد.

کوشار علی 49 ساله ادامه داد: “پلیس ما را به بازی گرفته بود” و می‌گفت: “حتی اگر شما را بکشیم، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و مؤاخذه نمی‌شویم.”

نیویورک‌تایمز با اشاره به این اظهارات این مرد مسلمان هندی نوشت، تاکنون که درست بوده و این نیروهای پلیس مؤاخذه نشدند.

در دسامبر سال ۲۰۱۹، مجلس اعیان پارلمان هند، لایحه اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان از کشورهای همسایه را به تصویب درآورد که منتقدان معتقدند که این لایحه بخشی از دستور کار دولت «نارندرا مودی» نخست وزیر این کشور برای به حاشیه راندن مسلمانان این کشور و اهانت به اصول برابری در قانون اساسی هند است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.