شمار مبتلایان کوید۱۹ در افغانستان به ۴۶۸۷ نفر رسید/ کابل غرق در کرونا
شمار مبتلایان کوید۱۹ در افغانستان به ۴۶۸۷ نفر رسید/ کابل غرق در کرونا

وزارت صحت عامه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 285 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده که با افزوده شدن این تعداد، اکنون 4687 نفر در افغانستان به این بیماری مبتلا شدند.

 

وزارت صحت عامه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده که با افزوده شدن این تعداد، اکنون ۴۶۸۷ نفر در افغانستان به این بیماری مبتلا شدند.

وحید مجروح معین وزارت صحت عامه‌ی امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۵ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف کشور به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته در کابل ۱۶۱ مورد جدید، در کندهار ۳۰ مورد، در ولایت‌های بادغیس و لوگر هر کدام ۱۸ مورد، در ننگرهار ۱۶ مورد، در کنر ۱۱ مورد، در هرات ۷ مورد، در ولایت‌های کندز، غور و بامیان هر کدام ۵ مورد جدید، در پروان و هلمند هر کدام ۳ مورد، در نورستان ۲ مورد جدید و در وردک ۱ نمونه جدید به ثبت رسیده است.

او گفت که با ثبت این موارد تازه، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۶۸۷ نفر رسیده است.

مجروح گفت در شبانه‌روز گذشته ۱۶ بیمار دیگر نیز بهبود یافته‌ که به این ترتیب شمار بهبودیافته‌گان به ۵۷۴ نفر افزایش یافته است.

وحید مجروح تاکید کرد که هنوز هم تهدید کرونا در افغانستان جدی است و مردم نباید این تهدیدات را نادیده بگیرند.

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، آمریکا، اسپانیا، انگلیس و روسیه به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را درجهان ثبت کرده اند.

این سازمان همچنین اعلام کرد چهار میلیون و ۱۸۰ هزار و ۳۰۳ نفر در سراسر جهان به ویروس همه‌گیر کرونا مبتلا شده‌اند. همچنین نزدیک به ۲۸۳ هزار تن هم جان باخته‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24