سیلاب‌ دار و ندار مردم مناطق سیل‌زده غور را برده/ هنوز از کمک دولت خبری نیست

محمد ناصر، مدیر اجرایی ولسوالی تولک غور به خبرگزاری وطن24 گفت: سیلاب‌های اخیر دار و ندار بیشتر مردم این ولسوالی را گرفته و شرایط دشواری را برای آنان به وجود آورده است.

به گفته او، این سیلاب‌ها خود را به بیش از 60 درصد خاک تولک رسانده و ضررهای بسیاری را به مردم مناطق وارد کرده است.

آقای ناصر ادامه داد: “سیلاب‌ها در تولک 385 خانه، 20 باب مسجد، 150 دوکان، بیش از دو هزار رأس مواشی، دو هزار جریب زمین زراعتی و ده‌ها هزار درخت مثمر و غیر مثمر را ازبین برده و 50 عراده موتورسایکل و 2 عراده موتر نوع فلانکوچ را با خود برده است.”

همچنین سیلاب یاد شده 150 کیلومتر سرک، 150 حلقه چاه آب آشامیدنی، پنج پروژه شبکه آبرسانی و 150 کیلومتر کانال آبرسانی را نیز در این ولسوالی تخریب کرده است.

مدیر اجرایی ولسوالی تولک غور می‌گوید خواست مردم این ولسوالی از حکومت این است که یک هیئت با صلاحیت به منطقه اعزام شود و پس از بررسی درست وضعیت به آنان رسیدگی و کمک صورت گیرد.

سیلاب‌ها به ولسوالی‌های شهرک و ساغر غور هم خسارت‌های زیادی وارد کرده که ولسوال شهرک از آمار این خسارت‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.

اما سید محمد سادات، ولسوال ساغر از خسارت هنگفت مالی ناشی از سیلاب در این ولسوالی گزارش می‌دهد.

او می‌گوید: “سیلاب‌ها در ساغر، دو هزار و 500 رأس مواشی، یک هزار جریب زمین زراعتی، یک و نیم هزار جریب زمین للمی و علفچر، دو هزار نخلستان، 50 باب خانه و همه سرک‌ها در این ولسوالی را تخریب کرده است.”

آقای سادات علاوه کرد تا اکنون دولت و هیچ نهادی به داد سیلاب‌زدگان ساغر نرسیده است.

عبدالبصیر قادری، نماینده شورای ولایتی غور هم با انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابل آسیب دیدگان سیلاب این ولایت، تأیید کرد که تا اکنون به آنان هیچ گونه توجه و کمکی صورت نگرفته است.

او خواستار رسیدگی هرچه زودتر مسئولان و نهادهای کمک کننده به سیلاب زدگان غور شد.

اداره محلی غور دو روز پیش گفته بود بررسی‌ها از خسارت‌ سیلاب در نقاط مختلف آسیب دیده جریان دارد و پس از آن کمک‌رسانی آغاز خواهد شد.

این اداره اشاره کرده بود که قرار است از طریق ولایت هرات به ولسوالی تولک و از طریق مرکز غور به سایر ولسوالی‌های آسیب دیده این ولایت کمک شود.

سیلاب‌ها در کنار بار آوردن خسارت‌های هنگفت مالی در غور، جان شش تن را هم گرفته است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.