سه نفر که جان خود را در غور از دست دادن به اثر ویروس کرونا نیست

وزارت صحت عامه کشور، گزارش‌ها مبنی بر مرگ سه نفر در ولایت غور و مرگ یک تن دیگر در ولایت غزنی بر اثر ویروس کرونا را رد کرد.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه، در یک نشست خبری در کابل گفت:” مرگ سه تن از هموطنان ما در ولایت غور بر اثر ویروس کرونا شایعه است”.

روز گذشته گزارش‌هایی به نشر رسید که سه تن از افرادی که تازه از ایران به ولسوالی پسابند ولایت غور برگشته بودند از اثر بیماری نامعلوم وفات کرده‌اند.

اما سخنگوی وزارت صحت عامه گفت:” سه واقعه فوتی در ساحه تحت حاکمیت طالبان گزارش شد و ما هم تیم صحی به ساحه فرستادیم و بررسی ما نشان می‌دهد که این افراد مبتلا به ویروس کرونا نبودند”.

وی بیان داشت:”روز گذشته یک فرد دیگر در ولایت غزنی که تازه از ایران آمده بود و سرطان مری داشت نیز وفات کرد و نباید هر وفات را به ویروس کرونا ربط دهیم”.

آقای مایار گفت:” سالانه بیش از 25 هزار تن در افغانستان بر اثر امراض مختلف و کهن سالی وفات می‌کنند و نباید هر واقعه فوتی پیوند به ویروس کرونا داده شود”.

وی بیان داشت که تاهنوز 22 واقعه مثبت کرونا در کشور ثبت شده است و در 48 ساعت گذشته هیچ واقعه مثبت ثبت نشده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه از نصب دستگاه حرارت سنج در مرز اسلام قلعه نیز خبر داده گفت:”تنها در روز گذشته 10 هزار نفر از ایران وارد افغانستان شده‌اند و حالا گفتگو‌ها جریان دارد که این روند به تعویق انداخته شود”.

گفتنی است که دولت افغانستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیر جدی را روی دست گرفته است. بر اساس تصمیم دولت، برگزاری جشن نوروز لغو و فعالیت تمامی مسابقات ورزشی، سالن‌های عروسی،هوتل‌ها، حوض‌های آب بازی و باشگاه‌های ورزشی در کشور متوقف شده‌است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.