سند معافیت مردم از پول برق دریافت نشده/مردم پول برق خود را مکلف‌اند که پرداخت کنند
سند معافیت مردم از پول برق دریافت نشده/مردم پول برق خود را مکلف‌اند که پرداخت کنند

شرکت ملی برق کشور (برشنا) می‌گوید که تمام خانواده‌های شهر کابل موظف به پرداخت هزینه برق مصرفی‌شان در دو ماه حمل و ثور هستند.

شرکت ملی برق کشور (برشنا) می‌گوید که تمام خانواده‌های شهر کابل موظف به پرداخت هزینه برق مصرفی‌شان در دو ماه حمل و ثور هستند.

شرکت برشنا تاکید کرده که این شرکت هیج سندی را برای معافیت شهروندان از پرداخت هزینه برق مصرفی‌ دریافت نکرده است.

محمد یعقوب حیدری والی کابل، هشتم جوزا اعلام کرده بود پرداختی یک دوره آب و برق دولتی حدود ۳۵۰ هزار مشتری شرکت ملی برق و اداره آبرسانی از سوی کمیته اضطرار مبارزه با کرونا پرداخت می‌شود.

به گفته او، این افراد شامل مشتریانی هستند که پول قبض آنها تا سقف یک هزار افغانی است. آقای حیدری گفته بود که با وضع قرنطینه در شهر کابل شمار زیادی از خانواده‌ها کار خود را از دست داده و قادر به پرداخت هزینه آب و برق شان نیستند.

با گذشت نزدیک به یک ماه از اعلام والی کابل، شرکت برشنا می‌گوید که هنوز سندی را مبنی بر پرداخت هزینه برق حدود ۳۵۰ مشترک از سوی کمیته مجادله با کرونا دریافت نکرده است.

وحیدالله توحیدی، سخنگوی شرکت برشنا گفته که تا نرسیدن این سند از طرف کمیته مجادله با کرونا، مردم مکلف به پرداخت هزینه برق شان هستند.

او گفت تا زمانی که این پول به حساب شرکت برشنا واریز نشده مردم مجبور هستند که هزینه برق مصرفی خود را بپردازند، کسانی از پرداخت عفو هستند که روی قبض برق‌شان مهر معافیت خورده باشد، سایر مشترکین مکلف به پرداخت مصرف برق‌شان هستند.

در این میان شماری از مردم اعلام معافیت پول برق از طرف دولت را نوع “بازی با مردم” خوانده اند

برخی‌ از کاربران با همرسانی قبض برق شان در شبکه‌های اجتماعی نوشته که هزینه برق آنان به صورت درست محاسبه نشده است. حکومت یا قبض برق را در حد ناچیز حساب کرده و یا تلاش کرده که مصرف را به اندازه‌ای حساب کند که بیشتر از هزار افغانی شود.

اما سخنگوی شرکت برق می‌گوید که این نهاد حاضر در برابر هر قبضی که صادر می‌کند به مشتریان حساب ده باشد.

از آغاز سال جاری خورشیدی شهر کابل قرنطینه شد. بیشتر فعالیت‌ها در این شهر خوابید. به غیر از فروشندگان مواد غذایی تا یک ماه قبل سایر مشاغل تعطیل بودند که باعث افزایش نرخ بیکاری در پایتخت شد.

مردم فقیر امیدوار بودند که این کمک ناچیز دولت، شاید بتواند گره از بعضی مشکلات آنان بگشاید.

 

با گرم شدن هوا، روند استفاده از وسایل برقی و بخصوص خنک کننده‌ها نیز در این پایتخت افزایش یافته است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24