سفیر افغانستان حادثه تیراندازی در یزد ایران را بررسی می‌کند

وزارت خارجه اعلام کرده که سفیر افغانستان در ایران، جزئیات حادثه تیراندازی بر موتر حامل مهاجران افغان در یزد را بررسی می‌کند.

بر بنیاد گزارش‌ها در نتیجه تیراندازی نیروهای پولیس ایران بر موتر حامل مهاجران افغان در ولایت یزد این کشور، سه نفر کشته، چهار تن زخمی و چند تن دیگر مفقود شده‌اند.

آقای احمد ترحمی بهابادی، معاون سیاسی ولایت یزد، ضمن تایید گزارش‌ها درباره شلیک ماموران نیروی انتظامی (پولیس) ایران به موتر حامل اتباع افغانستان، اعلام کرد که این موتر به دلیل سرعت بالا و برخورد شدید با گارد ریل کنار جاده آتش گرفته است.

وزارت خارجه گفته که این رویداد را جداً مورد پیگیری، تحقیق و ارزیابی قرار داده است.

این وزارت افزوده که بر این اساس سفیر ج.ا.افغانستان مقیم تهران دیروز به شهر یزد رسیده تا ضمن عیادت از مجروحین حادثه به موضوع اجساد قربانیان رسیده‌گی کند.

بر بنیاد اعلامه، آقای سفیر، پیرامون جزییات حادثه از جمله دلایل تیراندازی نیروی انتظامی ایران به موتر حامل اتباع افغان و چگونگی تعقیب عدلی مسببین حادثه تحقیق نموده و نتایج آنرا به وزارت امور خارجه ارسال خواهد کرد.

این وزارت گفته که با درنظرداشت نتایج این تحقیق و ارزیابی در مورد اقدامات و تدابیر بعدی با جانب ایران تصامیم لازم را اتخاذ خواهد کرد.

گفتنی است که پیش از این، به تاریخ 13 ثور سال جاری گزارش‌های منتشر شد که 57 تن از شهروندان کارگر افغان هنگام ورود به ایران از سوی مرزبانان ایرانی مورد اذیت و آزار قرار گرفته و سپس به دریا انداخته شده که در نتیجه آن 23 تن جان باخته‌اند.

به همین منظور یک هیات دیپلماتیک ایرانی به افغانستان آمده بود تا دو کشور در زمینه به یک راه حل برسند ولی تاهنوز نتایج بررسی این رویداد نیز مشخص نشده است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.