سفر در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه یعنی استقبال از مرگ
سفر در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه یعنی استقبال از مرگ

کارمندان گمرک هرات به دلیل مشکلات امنیتی در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه دست به اعتراض زده و خواهان تأمین امنیت در این شاهراه شدند.

کارمندان گمرک هرات به دلیل مشکلات امنیتی در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه دست به اعتراض زده و خواهان تأمین امنیت در این شاهراه شدند.
به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، احمد شفیع یلانی، یکی از کارمندان گمرک اسلام قلعه هرات می‌گوید: در هفته‌های اخیر مسیر شاهراه – هرات اسلام قلعه بسیار ناامن شده و حتی شماری از کارمندان گمرک مورد حمله مسلحانه افراد ناشناس قرار گرفتند.

به بیان او در روزهای اخیر در مسیر شاهراه – هرات اسلام قعله چندین ماین سر راه کارمندان گمرک منفجر شده است.

وی یادآور شد دولت گفته بود کارمندان گمرک فقط روزهای شنبه و پنج شنبه در مسیر راه رفته و آمد کنند، نیروهای امنیتی هم در این دو روز آماده تأمین امنیت خواهند بود.

آقای یلانی گفته تمام مشکلات ناامنی در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه در روزهای شنبه و پنج شنبه رخ داده است.

از سویی هم احمد ضیاء، یکی دیگر از کارمندان گمرک هرات می‌گوید: از زمانی که گمرک هرات به اسلام قلعه انتقال یافته، کارمندان زیادی در مسیر راه جان‌های شان را از دست داده و یا این که زخمی و اختطاف شده‌اند.

به گفته او، دولت بارها وعده داده که در مسیر راه امنیت کارمندان گمرک را تامین می کند اما به آن عمل نشده است.

این کارمندان معترض هشدار می‌‌‌‌‌‌دهند تا زمانی که امنیت در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه تأمین نشود، به دفتر کارشان بر نمی گردند.

در همین حال جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید: اداره محلی آماده تأمین امنیت جان کارمندان گمرک این ولایت بوده و تلاش دارد که وضعیت را به حالت عادی برگرداند.

وی یادآور شد اداره محلی اراده جدی برای مبارزه با ناامنی داشته و تلاش می‌کند جان کارمندان گمرک مصئون باشد.

آقای فرهاد علاوه می کند برای تأمین امنیت در داخل گمرک و مسیر شاهراه – هرات اسلام قلعه برنامه‌هایی روی دست است.

دو هفته پیش هم رئیس گمرک هرات در مسیر شاهراه هرات – اسلام قلعه مورد حمله انتحاری قرار گرفته بود که از این حمله جان سالم به در بُرد.

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24