سخنگوی وزارت دفاع در گفتگو با وطن24؛ مقامات وزارت دفاع پاکستان مراقب صحبت‌های خود باشند

سخنگوی وزارت دفاع امارت اسلامی در گفتگو با خبرگزاری وطن24 هرگونه تلاش پاکستان برای حمله به خاک افغانستان را اقدام ناسنجیده خوانده و تاکید کرد که عواقب جدی در پی دارد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، عنایت‌الله خوارزمی، سخنگوی وزارت دفاع امارت اسلامی در واکنش به ادعای وزیر دفاع پاکستان گفت که مسئولیت هرگونه اقدام ناسنجیده پاکستان به دوش خود شان است.

به‌گفته او، امارت اسلامی متعهد به دفاع از تمامیت ارضی افغانستان است و به هیچ گروهی هم اجازه حمله از خاک افغانستان به کشورهای دیگر را نمی‌دهد.

به بیان خوارزمی، «موقف اصولی امارت اسلامی معلوم است؛ اجازه نمی‌دهد خاک افغانستان علیه کشور دگیری استفاده شود. اما در صورت تجاوز به حریم افغانستان وزارت دفاع ملی امارت اسلامی آماده است از افغانستان دفاع کند.»

وی تاکید کرد که بهتر رهبری دولت پاکستان جلوی این‌گونه اظهارات ناسنجیده و حسایت‌ برانگیز را بگیرد.

هم‌چنین سهیل شاهین رییس دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر، در واکنش به سخنان اخیر وزیر دفاع پاکستان می‌گوید به کسی اجازه نمی‌دهند تا به افغانستان آسیب برساند.

شاهین افزوده که خاک افغانستان در برابر هیچ کشوری استفاده نشده و افغانستان در مسایل داخلی کشورها نیز دخالت نخواهد کرد.

پیش از این، خواجه محمد آصف وزیر دفاع پاکستان بار دیگر ادعا کرده است که تحریک طالبان پاکستانی در خاک افغانستان حضور دارد و در صورت نیاز به مخفیگاه آن در خاک افغانستان حمله می‌کند.

بیشتر در این‌جا بشنوید:

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.