ساخت بندهای آبی کوچک در ولسوالی‌های فراه؛ یک سد در شیبکوه افتتاح شد

مسئولان محلی ولایت فراه از بهره‌برداری یک بند آب کوچک در ولسوالی شیبکوه این ولایت با هزینه دست‌کم چهار میلیون افغانی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، کار اعمار یک بند کوچک آب در ولسوالی شیبکوه فراه با هزینه چهار میلیون و 536 هزار افغانی از بودجه ریاست احیاء و انکشاف به بهره برداری رسید.

مولوی محمد نسیم سرهنگ، رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت فراه گفت: «این بند کوچک بطول ۳۸ و عرض ۴ متر و با گنجایش هشت هزار متر مکعب آب از بودجه ملی ا.ا.ا به بهره برداری سپرده شد».

او افزوده که این اولین پروژه انکشافی در سال جاری در ولسوالی شیبکوه فراه می‌باشد که تکمیل شده است.

این مقام عنوان کرده پروژه‌‌های دیگری هم در این ولسوالی در حال کار بوده و در آینده تکمیل خواهد شد.

رئیس احیا و انکشاف دهات فراه در ادامه هم‌چنین گفت که پروسه ساخت بندهای کوچک آبی در دیگر ولسوالی‌های این ولایت نیز جریان دارد.

از سویی هم، مسئول پروژه ساخت بند آب در شیبکوه گفت این بند با نظارت اداره احیا و انکشاف دهات به صورت معیاری ساخته شده است.

از سویی هم، باشندگان ولسوالی شیبکوه هم از ساخت این بند کوچک استقبال کرده و آن را گامی برای دسترسی بهتر به آب عنوان کردند.

عبدالقیوم، از ساکنان ولسوالی شیبکوه می‌گوید: مشکل اساسی مردم در ولایت فراه، موضوع کم آبی است که با اجرای پروژه‌های این چنینی می‌تواند زیان‌های خشک‌سالی‌های اخیر و کم‌آبی مبارزه کرد.

او از مسئولان محلی فراه خواسته‌ تا مشکلات مردم را در زمینه آب‌رسانی صحی نیز حل کنند.

این در حالی است که در چند سال اخیر به دلیل تغییرات اقلیمی و خشک‌سالی مردم فراه بیشتر از گذشته به معضل کم‌آبی رو به رو شدند و از این ناحیه آسیب‌هایی هم دیده‌اند.

اما گفته می‌شود امسال با بارندگی‌های اخیر وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته برای آنان فراهم شده است.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط روح الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.