منشوری از آگاهی ها

زلمی خلیلزاد با مقامات پاکستانی دیدار کرد

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا برای صلح افغانستان روز گذشته با برخی از مقامات پاکستانی از جمله قمر جاوید باجوا رئیس ستاد ارتش این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

رادیو پاکستان گزارش داده که زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور صلح افغانستان روز گذشته و در ادامه سفرش به سه کشور قطر، پاکستان و افغانستان در اسلام‌آباد با مقامات پاکستانی دیدار کرده است.

در این دیدار طرفین درمورد موضوعات مشترک میان دو کشور مانند امنیت در منطقه، روند صلح افغانستان، پناهندگان افغان و معضل مرز میان افغانستان-پاکستان گفتگو کرده است.

این در حالیست پیش از آن نیز، خلیل‌زاد در قطر با ملابرادر معاون سیاسی طالبان نیز دیدار و در مورد مسایل مربوط به صلح افغانستان گفتگو کرد.

گفتنی است که خلیلزاد در حال انجام دور تازه سفرهایش در مورد صلح افغانستان ‌است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه گذشته، از آغاز دور تازه سفرهای زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ در امور صلح افغانستان به قطر، پاکستان و افغانستان خبر داده بود.

هدف از این سفر خلیل‎زاد، رایزنی در پیوند به صلح و تلاش‌ برای دست‌یابی به توافق میان طرف‌های دخیل در افغانستان پیرامون اقدامات عملی برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی عنوان شده است.

طبق برنامه وزارت خارجه امریکا، خلیلزاد قرار است به زودی به کابل نیز سفر کند.

این دور سفر خلیلزاد در حالی آغاز شده که امیدواری‌ها برای شروع مذاکرات بین افغانی بیش‌تر شده‌است.

مقام‌های حکومت افغانستان می‌گویند، روند رهایی زندانیان طالبان به سرعت ادامه دارد تا زمینه برای آغاز مذاکرات فراهم می‌شود.

نظرات بسته شده است.