رشته‌هایی ماستری در دانشگاه‌ هرات افزایش پیدا کند
رشته‌هایی ماستری در دانشگاه‌ هرات افزایش پیدا کند

عبدالقیوم رحیمی والی هرات در دیدار با وزیر تحصیلات عالی کشور خواستار زیاد شدن رشته‌هایی ماستری، بورسیه‌های تحصیلی و ارتقاء سطح کیفی دانشگاه‌ها در این ولایت شد.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، نجیب الله خواجه عمری وزير تحصيلات عالی كشور در سفرش به ولایت هرات طی نشست با والي هرات، هدف این سفر را بررسی سطح کیفی و افتتاح چندین پروژه در دانشگاه‌ هرات عنوان کرد.

از سویی هم والی هرات در این دیدار خواستار افزایش رشته‌هایی ماستری، ازدیاد سهمیه بورسیه‌های تحصیلی خارج از کشور و ارتقاء کیفیت مراجع آکادمیک در این ولایت شد.

آقای رحیمی بیان داشت، در ولایت هرات ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها به صورت درست استفاده شود.

در این میان وزیر تحصیلات عالی گفت: “در ولایت هرات ظرفیت‌های زیادی وجود دارد و دانشگاه هرات از جمله بهترین نمایندگی‌های این وزارت در سطح کشور است كه از بالاترین مقام در بین دانشگاه‌هایی کشور برخوردار است.”

به گفته وی پس از بررسی خواسته‌های مردم و مقامات دولتی پیرامون افزایش رشته‌هایی دوره ماستری از جانب وزارت تحصیلات عالی اقدامات لازم روی دست گرفته خواهد شد.

وزير تحصيلات عالی كشور در جريان چهارمین سفرش به ولایت هرات قرار است از دانشگاه‌ها و مؤسسات تحصيلات عالی خصوصی این ولایت بازدید کرده و كيفيت تدريس اين نهادهای علمی را بررسی كند.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24