رحمت‌الله فیضان در گفتگو با وطن24؛ نشست ویانا نمی‌تواند تاثیرگذاری نشست مهم دوحه را خدشه‌دار کند

معاون ریاست ارتباط خارجه هرات نشست سوم دوحه را که قرار است تا چند روز آینده برگزار شود مهم و در سطح جهانی خواند و تاکید کرد برخی نشست‌ها در کشورهای اروپایی که از سوی «تیکه‌داران قومی» برگزار می‌شود فاقد اثرگذاری بر اوضاع افغانستان است.

رحمت‌الله فیضان، معاون ریایت ارتباط خارجه هرات در گفتگو با خبرگزاری وطن24 افزود: «در پایان ماه جاری، در پیوند به نشست مهم جهانی درباره افغانستان در دوحه، تعدادی از افراد فراری و منفور در اتریش گرد هم آمدند.»

فیضان علاوه کرد که این افراد باعث و بانی تباهی در افغانستان بوده و در حال حاضر نیز تمام وقت به دنبال آوردن دوباره اشغال به افغانستان هستند.

معاون ارتباط خارجه هرات تاکید کرد که این افراد به «تیکه‌داران قومی» هم معروف هستند چگونه بدون داشتن پایگاه و جایگاه مردمی می‌خواهند با نظامی که یک ابر قدرت را شکست داده مقابله کند.

آقای فیضان گفت این افراد مجبور به فرار از افغانستان شدند و نشست‌های شان در ویانا و هرجای دیگر هیچ تاثیری بر اوضاع افغانستان ندارد و نمی‌تواند سایه‌ای بر نشست مهم، جهانی و گسترده دوحه داشته باشد.

او خاطر نشان کرد که دیگر مردم افغانستان این افراد را استفراغ کرده‌اند و نتایج نشست‌های شان همانند نشست کلیساها خواهد بود.

برخی از سران حکومت پیشین و مخالفان امارت اسلامی در نشست دو روزه موسوم به ویانا روی اوضاع افغانستان گفتگو کردند.

این نشست با واکنش‌های مواجه شده و وزارت خارجه امارت اسلامی آن را به یک سرگرمی تشبیه کرد.

ذاکر جلالی، از مقامات وزارت خارجه اشتراک کنندگانی نشست ویانا را «جمع سرگردان» خوانده و افزوده:‌ «آنانی که چشم امید به جهت‌های خارجی دارند، محکوم به شکست هستند.»

 

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.