دیدار مقامات محلی با اعضای شورای اخوت اسلامی هرات/در تبیین وحدت سنگ تمام بگذاریم

مسئولان شورای اخوت اسلامی هرات با مقامات امارت اسلامی به هدف همکاری هر چه بیشتر علما و مقامات، جهت ایجاد هماهنگی برای تبیین وحدت در جامعه و کار روی هفته وحدت اسلامی، دیدار کردند.

این دیدار در دفتر شورای اخوت اسلامی با حضور داشت معاون والی و رئیس اطلاعات فرهنگ هرات صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری وطن24، مولوی نعیم‌الحق حقانی رئیس اطلاعات فرهنگ ولایت هرات گفت: “دشمنان اسلام و افغانستان خواستن با نفاق افکنی باعث این شوند تا افغانستان هم سوریه دیگری شود.”

او بیان کرد با برپایی چنین اجلاس‌ها از سوی این نهاد که باعث اخوت و وحدت شود، می‌‌تواند این فتنه افگنی‌های دشمن را خنثی کند.

آقای حقانی بیان کرد: “امارت اسلامی نه تنها از چنین برنامه‌های استقبال می‌کند بلکه در سطوح  بلند حمایت قاطع هم خواهد کرد.”

رئیس اطلاعات فرهنگ گفته باید بین تمام مردم افغانستان اخوت و وحدت باشد و دشمنان افغانستان تنها چیزی که نمی‌خواهند مردم افغانستان داشته باشند اخوت و وحدت است.

به بیان وی، امارت اسلامی خواستار همین می‌باشد که دولت و ملت در کنار همدیگر به گونه اخوت و وحدت‌وار زندگی و در پیشرفت و آینده افغانستان نقش داشته باشند.

در همین حال مولوی شیراحمد عمار مهاجر معاون والی هرات هم بر اخوت و برادری تاکید کرد.

او گفت: “برنامه‌های اخوتی و وحدتی تحت حامیت همه جانبه آنها می‌باشد.”

در ادامه وی بیان کرد در بین جامعه نهادی باید باشد تا اخوت و برادری را نهادینه کند.

با این همه، محمد سعید رضازاده معاون شورای اخوت اسلامی ولایت هرات می‌گوید: “شورای اخوت اسلامی یک نهاد بین مردم و دولت می‌باشد از همین جهت این نهاد توان نزدیک سازی ملت و دولت را دارد.”

معاون شورای اخوت تصریح کرد این نهاد با برد مشورتی و عمل‌گرایی که دارد می‌تواند در رفع مشکلاتی جامعه باحکومت همکار باشد.

به گفته وی، خواستار این نهاد از مقامات حکومت اسلامی در بحث اول همکاری و حمایت از این نهاد و در ادامه اشتراک مقامات امارت اسلامی در برنامه‌های مردمی و اخوتی می‌باشد.

این در حالیست که در هفته آینده آغاز میلاد نبی (ص) و آغاز هفته وحدت اسلامی در افغانستان و به خصوص در هرات می‌باشد.

در این هفته همه ساله شورای اخوت اسلامی برنامه‌های متعددی علمی، اجتماعی و فرهنگی که همی آنها بر پای اخوت است، برگزار می‌کند.

امسال هم این نهاد با آغاز این هفته برنامه‌های مختلف در پخش‌های ورزشی، اجتماعی و سیمنارهای علمی را قرار است برگزاری کند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.