دیدار رئیس جمهور با محمد اسماعیل خان، رهبر جهادی در هرات

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور صبح امروز طی سفر به هرات ضمن دیدار با منسوبین ملکی و نظامی این ولایت، با امیر محمد اسماعیل خان رهبر جهادی دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش سایت خبری وطن24، ارگ ریاست‌جمهوری، اعلام کرده که رییس‌جمهور غنی، امروز در جریان سفرش به ولایت هرات، با امیر محمد اسماعیل‌خان، رهبر جهاد و مقاومت غرب کشور، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بر بنیاد خبرنامه ارگ ریاست جمهوری در این دیدار دو طرف روی وضعیت امنیتی و ضرورت هماهنگی میان دولت و مردم در شرایط فعلی امنیتی حرف زده‌اند.

همچنین رئیس جمهور کشور در این سفر که بدون حضور رسانه‌ها پوشش داده شد با مقامات نظامی ولایت هرات دیدار کرده و به گفته ارگ ریاست جمهوری هدایات لازم را به آنان جهت مهار ناامنی‌ها داده است.

این دیدارها در مقر قول اردوی 207 ظفر، برگزار شده است.

رئیس جمهور در حالی با چهره‌های سرشناس و جهادی هرات دیدار می‌کند که طالبان در چند کیلومتری شهر هرات حضور دارند.

همچنین خیزش‌های مردمی که در این ولایت به رهبری محمد اسماعیل خان شکل گرفته تا کنون هیچ‌گونه تحرکی علیه طالبان در ولسوالی‌های از دست رفته این ولایت انجام نداده‌اند.

آگاهان نظامی در هرات بر این باورند که در شرایط فعلی، بهترین راهکار این است که رئیس جمهور با استفاده از قدرت‌های مردمی پای طالبان را از هرات دور کند.

همچنین مردم هرات هم‌زمان با سفر رئیس جمهور به هرات می‌گویند باید اقدام لازم برای پس‌گیری ولسوالی‌های از دست رفته هرات گرفته شود و به وضعیت اقتصادی مردم این ولایت هم توجه اساسی صورت گیرد.

با این وجود، محمد اسماعیل خان رهبر جهادی در صحبت با رسانه‌ها گفته که در پس سقوط ولسوالی‌های هرات معامله‌های “پنهان و بد” صورت گرفته است.

به گفته این شخصیت جهادی نیروهای امنیتی در مقابله با طالبان ضعیف عمل نکردند بلکه این معامله بوده که مناطق از دست رفته است.

 

 

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.