دومین گروه زخمیان حادثه انفجاری قندهار، بعد از تداوی در ایران به کشور بازگشتند

دومین گروه مجروحین حادثه خونین انفجاری ولایت قندهار، بعد از تداوی در جمهوری اسلامی ایران، به این ولایت بازگشتند.
به گزارش خبرگزاری وطن24، مجروحین حادثه خونین نماز جمعه مسجد جامع فاطمیه قندهار که به منظورمداوا به جمهوری اسلامی ایران اعزام شده بودند حین ورود به شهر قندهار، توسط شماری از باشندگان و بزرگان این ولایت مورد استقبال قرار گرفتند.
این گروه متشکل از 17 مجروح و همراهانشان که به منظور درمان به جمهوری اسلامی ایران اعزام شده بودند، بعد از گذراندن عمل موفقیت‌آمیز جراحی و کسب بهبودی دوباره به افغانستان بازگشتند.
قبل از این یک گروه 25 نفره از مجروحین حادثه انفجاری مسجد فاطمیه قندهار، بعد از تداوی از جمهوری اسلامی ایران به این ولایت بازگشته بودند.
همچنین تا کنون تعدادی از زخمیان حادثه قندهار در کشور ایران تحت تداوی قرار دارند.
در این رابطه، در بیانیه بخش تبلیغات شورای سراسری اهل تشیع قندهار آمده: “از تمامی مسئولینی که در برنامه اعزام مجروحین نقش داشتند به ویژه والی محترم ولایت قندهار، مقامات محترم امنیه، رئیس و کارمندان ریاست بهداشت، رئیس و کارمندان محترم امور خارجه، مسئولین فرودگاه قندهار، فرمانده محترم، سرطبیب و کارمندان زحمت‌کش شفاخانه حوزوی میرویس در قندهار، هیئت امنای مسجد جامع فاطمیه قندهار، جوانان مخلص بنیاد مدنی جوانان ولایت قندهار به ویژه کارمندان بخش درمان این نهاد، اعضای محترم اتحادیه وکلای مردمی شهر و تمامی عزیزانی که در پیشبرد این برنامه زحمت کشیدند قدردانی می‌کنیم.”
در این بیانیه از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای مهیا ساختن زمینه تداوی مجروحین قدردانی شده است.
در حادثه انفجاری در نماز جمعه مسجد جامع فاطمیه ولایت قندهار، ده‌ها تن شهید و زخمی شده‌ بودند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.