دولت باید جبران خسارت کند و گرنه راه‌‌‌ها باز نمی‌‌‌‌شود
دولت باید جبران خسارت کند و گرنه راه‌‌‌ها باز نمی‌‌‌‌شود

نماینده موترهای باربری در هرات هشدار می‌دهد اگر دولت جبران خسارت نکند و وعده‌ای را که داده عملی نسازد دست به اعتراضات گسترده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری میزنند. قابل ذکر است که در برج حوت سال گذشته گمرک هرات آتش گرفت و صدها موتر باربری حریق شده و بارهای شان هم ازبین رفتند.

نماینده موترهای باربری در هرات هشدار می‌دهد اگر دولت جبران خسارت نکند و وعده‌ای را که داده عملی نسازد دست به اعتراضات گسترده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری میزنند.

قابل ذکر است که در برج حوت سال گذشته گمرک هرات آتش گرفت و صدها موتر باربری حریق شده و بارهای شان هم ازبین رفتند.

به گزارش سایت خبری وطن۲۴، بصیرآرین، نماینده موترهای باربری در هرات می‌گوید: از سه روز به این طرف تظاهرات‌های شان ادامه داشته و هر دو بندر تجارتی اسلام قلعه و تورغندی به روی موترهای تجاری مسدود است.

وی هشدار داد تا زمانی که به خواسته‌های برحق شان دولت مرکزی توجه نکند این راه به هیچ عنوان به روی موترهای باربری باز نخواهد شد.

او افزود در آتش زوی گمرک اسلام قلعه بیش از “یک هزار و ۲۵۰” موتر باربری همراه با بارهای شان کاملا سوخته و این موترها به آهن کهنه تبدیل شده است.

آقای آرین تأکید کرد طبق بررسی‌های صورت گرفته قیمت هر موتر تیلر ۲۰ تا ۵۵ هزار دالر بوده و قیمت متوسط آن ۳۵ هزار دالر می‌‌‌‌باشد.

نماینده موترداران باربری هرات علاوه کرد تمام اسناد و شواهد در اختیار هیئت بررسی کننده مرکز قرار داده شده است.

به بیان وی قیمت موترهای که سوخته ۳۵ میلیون دالر برآورد شده و دولت باید این هزینه را بپردازد.

او تأکید کرد این راه‌‌ها فقط به روی موترهای باربری مسدود بوده مسافران و دیگر موترها می‌‌تواند رفت و آمد کنند.

در همین حال غلام فاروق راسب، یکی از فعالان مدنی هرات هم می‌‌‌گوید: آتش سوزی گمرک یک فاجعه بسیار بزرگ بوده و دولت باید جبران خساره کند.

وی افزود جامعه مدنی از خواسته‌های برحق موترداران پشتیبانی کرده و دولت مؤظف است که در این زمینه پاسخگو باشد.

با این حال، سید وحید قتالی، والی هرات می‌گوید: بررسی‌ها نسبت به روشن شدن خسارات رانندگان آسیب دیده در حادثه آتش سوزی اسلام قلعه جریان دارد.

به بیان وی تاخیر در این روند به علت بعضی چالش‌ها بوده و دولت با ختم بررسی‌ها در کنار اسیب دیدگان خواهد بود.

با بسته شدن راه‌‌‌‌ها به روی موترهای تجارتی از سه روز به این طرف قیمت گاز و نفت در شهر هرات افزایش چشم گیری پیدا کرده است.

نگرانی‌های وجود دارد اگر مشکل موترداران حل نشود و راه‌ها به روی موترهای باربری باز نشود قیمت مواد سوختی و غذایی افزایش پیدا خواهد کرد.

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24