دستاوردهای سه ماهه پولیس فراه؛ 90 کشته از طالبان به شمول شش عضو کلیدی در 17 عملیات

محب‌الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه گزارش دستاوردهای سه ماهه خود را با خبرگزاری وطن24 شریک ساخته و گفت: در جریان سه ماه، نیروهای این فرماندهی دستاوردهای خوبی در راستای تأمین امنیت داشتند.

او گفت در این مدت پولیس در عملیات و درگیری‌ها زیادی در ولسوالی‌های پشترود، پشتکوه، شاهراه نمبر یک و 517 و روستاهای حومه شهر شرکت داشت و دستاورد آن 90 کشته از طالبان بوده است.

محب ادامه داد در میان آنان “شیخ منصور” و “مولوی باری” ولسوالان نام طالبان برای اناردره و خاک سفید، “مولوی کامران” مسئول کمیسیون نظامی این گروه برای 20 ولایت “مولوی داوود” و “شاه ولی خان” قاچاقبرانب رجسته مواد مخدر فراه و مولوی آرمانی از فرماندهان این گروه از پای درآمدند.

وی اشاره کرد که 23 عضو طالبان هم در جریان سه ماه اخیر به شدت زخمی شده و 12 تن دیگر آنان به شمول دو ماین‌گذار و یک فرمانده دستگیر گردیدند.

سخنگوی پولیس فراه همچنین گفته طالبان در سه ماه گذشته دست به قتل 10 تن از افراد ملکی به شمول پنج کودک و زخمی کردن 13 تن دیگر زدند.

قربانیان در ماین‌گذاری‌ها و حمله طالبان به یک مراسم عروسی در ولسوالی اناردره جان خود را از دست دادند.

محب می‌گوید در جریان سه ماه گذشته پولیس موفق شد 123 تن از جوانان فراه را که از سوی طالبان برای جمع‌آوری عشر و زکات مامور شده بودند را از چنگال این گروه آزاد و به خانواده‌هایشان تسلیم کند.

سخنگوی پولیس فراه یادآور شد در جریان چند ماه که مل پاسوال فضل‌احمد سروری به عنوان فرمانده پولیس این ولایت تعیین شده، طالبان ضربات بزرگی دیده و روحیه جنگی خود را از دست دادند.

وی افزود پولیس فراه پس از این هم در راستای تامین امنیت مردم در نقاط مختلف این ولایت از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

گفتنی است نیروهای پولیس در جریان سه ماه گذشته از پنج حمله بزرگ انفجاری و 70 ماین‌گذاری نیز جلوگیری کرده‌اند.

 

محمد عظیم عزیزی

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.