در شش ماه گذشته یک هزار ۲۱۰ غیر نظامی در حملات طالبان کشته شدند
در شش ماه گذشته یک هزار ۲۱۰ غیر نظامی در حملات طالبان کشته شدند

وزارت امور داخلۀ می‌گوید که در شش ماه گذشته یک‌هزار و 210 غیرنظامی در نتیجۀ حملات و تحرکات طالبان مسلح در کشور کشته شده‌اند.

وزارت امور داخلۀ می‌گوید که در شش ماه گذشته یک‌هزار و ۲۱۰ غیرنظامی در نتیجۀ حملات و تحرکات طالبان مسلح در کشور کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴؛ طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله، چهارشنبه شب (۲۸ عقرب) گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان در شش ماه گذشته ۵۳ حملۀ انتحاری و یک‌هزار و ۲۵۰ مورد انفجار ماین انجام داده‌اند.

آقای آرین بیان داشت که در نتیجۀ این حملات و انفجارهای ماین، ۱۲۱۰ غیرنظامی کشته و  نزدیک به دوهزار و ۵۰۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت امور داخله تاکید کرده است که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور انتقام این «جنایات» طالبان را در ولایات هلمند و قندهار از این گروه گرفته‌اند.

وی در صفحه توییتر خود نوشته:” انتحارکردن، نهایت ضعف و جنایت بزرگ طالب تروریست است. در ۶ ماه اخیر این گروه ۵۳ حمله انتحاری و ۱۲۵۰ مورد انفجار ماین انجام داده که از اثر آن ۱۲۱۰ تن هموطنان ملکی ما شهید و نزدیک به ۲۵۰۰ تن دیگر مجروح گردیدند. انتقام این جنایت در هلمند و کندهار از تروریستان گرفته شد”.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن 24