در راستای صلح و وحدت ملی مسوولیت‌پذیر می‌باشم

حنیف اتمر سرپرست جدید وزارت امور خارجه می‌گوید که مسوولیت پذیری‌اش در این سمت در راستای صلح و وحدت ملی است.

آقای اتمر پس از آنکه از سوی رییس جمهوری غنی به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه تعیین شد، می‌گوید که آقای غنی مسوولیت تشکیل اجماع منطقوی و بین‌المللی پیرامون روند صلح را به او سپرده است.

او افزوده: “در این مقطع تاریخی تامین صلح و امنیت در کشور بر علاوه چالش مبارزه با بحران کرونا، که مردم نجیب ما با آن دست و گریبان هستند، افغانستان را در یک مسیر بس حساس و تاریخی قرار داده است.”

او گفته که رییس جمهور در چنین وضعییتی برنامه صلح و وفاق ملی را اعلام نموده و از همه سیاسیون و جناح‌های مطرح کشور تقاضا نموده تا از این برنامه‌ها حمایت و در امر پیشبرد مسئولیت‌های نظام اشتراک کنند.

او گفته: “تیم ما پس از انجام مشورت و رایزنی‌های فراگیر، به خواست جلالتماب رییس جمهور پاسخ مثبت داده، و در جنب رهبری وزارت امور خارجه کشور، مسؤلیت حصول اجماع و همکاری منطقوی و بین‌المللی پیرامون روند صلح را بدوش گرفته‌ام.”

او تاکید کرده که این مسوولیت پذیری‌اش در راستای صلح و وحدت ملی است.

این در حالی است که ارگ ریاست جمهوری صبح امروز اعلام کرد که رییس جمهور غنی، محمد حنیف اتمر را به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه تعیین کرده است.

آقای اتمر پیش از این به عنوان مشاور شورای امنیت ملی کار می کرد و در انتخابات گذشته ریاست جمهوری نیز نامزد بود؛ اما از شرکت در انتخابات خود داری کرد.

او پیش از این به حیث وزیر انکشاف دهات، وزیر معارف، وزیر امور داخله نیز کار کرده است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.