در حمله طالبان بالای میدان هوایی شیندند یک غیر نظامی جان باخت

منابع در ولسوالی شیندند هرات می‌گویند به اثر حملات طالبان بالای میدان هوایی سابقه شیندند یک غیرنظامی جان باخته و یک تن هم مجروح شده است.

یک منبع معتبر دولتی که نخواست نامش ذکر شود به سایت خبری وطن24 گفت: مخالفان مسلح دولت هر لحظه بالای میدان هوایی شیندند حمله می‌کنند و با نیروهای امنیتی درگیر می‌شوند.

وی بیان داشت نیروهای امنیتی مستقر از دو ولسوالی شیندند به این میدان هوایی آمده‌اند.

به گفته این منبع طالبان از خانه‌های غیرنظامیان و روستاها بالای نیروهای امنیتی حمله می‌کنند و مردم ملکی را در مقابل نیروهای امنیتی “سپر” قرار می‌دهند.

او یادآور شد یگانه چالش سر راه نیروهای امنیتی در شیندند، حمله این گروه از خانه‌های مسکونی می‌باشد.

این منبع تأکید می‌کند همین کار مخالفان مسلح دولت دست نیروهای امنیتی را بسته و این نیروها نمی‌‌توانند خانه‌های مردم ملکی را هدف قرار دهند.

به گفته وی در صورتی که این گروه بخواهند بالای میدان هوایی حمله رو در رو داشته باشند نه تنها که نیروهای زمینی بلکه نیروهای هوایی هم طالبان را هدف قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌دهند.

شیندند یکی از ولسوالی‌های دور دست هرات بوده که از گذشته شاهد حضور مخالفان مسلح دولت بوده و این گروه همواره برای نیروهای امنیتی چالش خلق کرده‌اند.

پس از سقوط بیشتر ولسوالی‌های هرات به دست این گروه اکنون حملات طالبان بالای نیروهای امنیتی مستقر در میدان هوایی شیندند افزایش پیدا کرده است.

طالبان در این باره چیزی نگفته‌اند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.