در اثر سیلاب در غور ۱۰ تن جان باخته و ۹۵۰ تن آواره شدند/والی غور: نگران بدتر شدن وضعیت هستم
در اثر سیلاب در غور ۱۰ تن جان باخته و ۹۵۰ تن آواره شدند/والی غور: نگران بدتر شدن وضعیت هستم

طی بارندگی و سرازیر شدن سیلاب در ولایت غور در چهل ساعت گذشته 10 تن به شمول شش کودک جان باخته و 950 تن دیگر از مناطق شان بیجا شدند.

طی بارندگی و سرازیر شدن سیلاب در ولایت غور در چهل ساعت گذشته ۱۰ تن به شمول شش کودک جان باخته و ۹۵۰ تن دیگر از مناطق شان بیجا شدند.

به گزارش سایت خبری وطن۲۴، عبدالظاهر فیض‌‍زاده، والی غور می‌گوید: “متاسفانه در اثر ریزش باران در ۴۸ ساعت گذشته میزان تلفات و خسارات رو به افزایش است و تا کنون ۱۰ تن به شمول شش کودک جان شان را از دست دادند.”

به گفته او همچنین تا کنون ۹۵۰ نفر به دلیل آسیب‌های ناشی از سیلاب مجبور به ترک خانه‌های شان شدند که نیاز جدی به کمک‌های اولیه دارند.

او می‌گوید “این بیجاشدگان نیاز فوری به کمک رسانی دارند و از موسسات کمک کننده خواهان همکاری در این زمینه و رسیدگی به مشکلات بیجاشدگان را داریم.”

والی غور می‌افزاید احتمال بارندگی در ساعات پیش رو هم وجود دارد و در صورت عدم همکاری از سوی موسسات و نهادهای امداد رسان، بحران بزرگی ناشی از سیلاب در غور به میان خواهد آمد.

فیض زاده همچنین در ادامه خسارات وارده از سیلاب به مردم را هم بلند می‌داند.

به گفته او تا کنون ۱۶۳ منزل مسکونی، ۶۵۰ هکتار زمین باغ و ۲۱۰ راس مواشی به صورت کامل از بین رفته است.

وی علاوه می‌کند حتی در شهر فیروزکوه و چندین منطقه آسیب پذیرتر غور، ده‌ها کانال آب‌رسان، پل و پلچک و راه‌های عمومی یا کاملا تخریب شده و یا هم به صورت نسبی آسیب دیده است.

بارندگی در بیشتر مناطق کشور از دو روز به این طرف، تلفات و خساراتی بلندی برجای گذاشته است.

در این میان ولایت‌های نسبتا محروم و کوهستانی تر میزان خسارات و تلفاتی بیشتر از دیگر مناطق کشور را متقبل شده است.

 

 

 

 

  • نویسنده : عبدالله اخلاقی
  • منبع خبر : سایت خبری وطن24