در آینده هشتاد درصد کودکان را تحت برنامه‌های خود قرار می‌دهیم

 

مسئول موسسه داکتران بدون سرحد یا (MFS)در افغانستان در دیدار با مسئولان محلی هرات از آمادگی این نهاد برای تحت پوشش قرار دادن هشتاد درصد کودکان در برنامه‌های آینده‌ی شان خبر داده‌ است.

به گزارش سایت خبری وطن24، دفتر والی هرات با نشر خبرنامه گفته که: امانوئل بیربیم، مسئول صحی مؤسسه بین‌المللیMSF) ) یا داکتران بدون سرحد برای کشورهای افغانستان، ایران، پاکستان لبنان و فلسطین در دیدار با مولوی شیراحمد عمار مهاجر، معاون والی هرات پیرامون فعالیت‌ها و برنامه‌های این مؤسسه بین‌المللی به ویژه در بخش اطفال معلومات داد.

در خبرنامه دفتر والی هرات آمده که در این دیدار آقای بیربیم همچنان از روی دست داشتن طرحی برای تحت پوشش قراردادن نزدیک به هشتاد درصد کودکان افغانستان در آینده نیز خبر داده است.

در خبرنامه افزوده شده که مولوی شیراحمد عمار مهاجر، معاون والی هرات ضمن قدردانی از فعالیت این موسسه درافغانستان خواهان افزایش کمک‌ها و حمایت های مؤسسه بین المللی MSF  در افغانستان شد.

معاون والی هرات افزوده که آماده هرگونه تسهیل برای فعالیت موسسات در افغانستان است و تمامی نهادهای کمک کننده می‌تواند به راحتی در افغانستان فعالیت کنند.

در‌حال حاضر مؤسسه MSF در بخش‌های ایمرجنسی و مراقبت‌های ویژه برای اطفار در شفاخانه حوزوی هرات فعالیت دارد. در کنار این حمایت‌های صحی این مؤسسه در بخش‌های مختلف سکتور صحت ادامه دارد.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.