دارالامان برای بیماران کوید۱۹ اختصاص یافت/هشدار وزیر صحت به مردم از بحران کرونا
دارالامان برای بیماران کوید۱۹ اختصاص یافت/هشدار وزیر صحت به مردم از بحران کرونا

وزیر صحت عامه هنگام افتتاح قصر دارالامان برای بیماران کوید19 به مردم هشدار داد که منتظر بحران در کوچه‌ها و خانه‌های شان باشند.

وزیر صحت عامه هنگام افتتاح قصر دارالامان برای بیماران کوید۱۹ به مردم هشدار داد که منتظر بحران در کوچه‌ها و خانه‌های شان باشند.

قصر دارالامان که به تازگی از سوی حکومت بازسازی شده‌؛ برای تداوی بیماران کوید ۱۹ اختصاص داده شد.

در این قصر هزار بستر برای بیماران کوید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه که امروز شنبه (۳۰حمل) هنگام افتتاح این قصر به عنوان محل تجرید بیماران کوید ۱۹، هشدار داد که بحران ویروس کرونا روز به روز در حال افزایش است.

آقای فیروز گفت: “در وضعیت بحرانی سیستم از کار می‌افتد؛ زیرا تدابیر ما در برابر بحران ضعیف است؛ اگر مردم همکاری نکنند انتظار وقوع هر گونه بحران و فاجعه انسانی را در کوچه‌ها و حتی خانواده‌های شان داشته باشید.”

او گفت که دولت افغانستان برای وزارت صحت ۱۵میلیون دالر اختصاص داده بود که مصرف شده است و ۱۰۴میلیون دالر که بانک جهانی کمک کرده؛ ۶۰ میلیون آن از طریق موسسات و ۴۰ میلیون دیگر ان برای تقویت سیستم صحی برای چهار سال آینده اختصاص یافته است.

همچنین، آقای فیروز کمبود دستگاه‌های آزمایش ویروس کرونا را در کشور پذیرفت و گفت که در تلاش است تا در ۱۰ روز آینده دستگاه‌های تست را افزایش دهد.

گفته می‌شود که هزاران نفر برای آزمایش کرونا در شفاخانه‌ها مشخص آزمایش ویروس کرونا مراجعه کرده و از چندین روز به این طرف تست‌های آنان آزمایش نشده‌اند.

پیش از این گزارش شده بود که در دو هفته گذشته ۴۰ تن در ولسوالی سروبی به اثر کرونا جان داده است اما وزیر صحت عامه این گزارشات را رد کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24