خیرخواه: قانون پیشین رسانه‌های همگانی با تغییرات اندک در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشستی با خبرنگاران در پکتیا می‌گوید که قانون پیشین رسانه‌های همگانی، با شریعت و اصول امارت اسلامی برابر است و با اندک تفاوت، به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری وطن24 و به نقل از رسانه‌های ملی، مولوی خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌گوید که در این قانون بر منافع ملی و حفظ حریم خصوصی تاکید شده است، اما برخی رسانه‌ها که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند، از این مرز عبور کرده‌اند.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: «در آن قانون تغییرات زیادی ایجاد نشده است، تقریباً مفاهیم مشابه هستند و به شریعت و اصولی که شما یاد کردید نزدیک هستند و به جز از آن اصول، کسی حق ندارد وارد حریم خصوصی دیگران شود. لایحه‌ای وجود دارد که ان‌شاءالله زمان زیادی نخواهد برد و آنچه در آن است منافع ملی را تضمین می‌کند».

در همین حال، شماری از خبرنگاران از این موضوع استقبال کرده و بر دسترسی اطلاعات به موقع تاکید کردند.

نور احمد حیران خبرنگار گفت: «اگر قانونی که برای رسانه‌ها تهیه شده است، به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد، کارهای ما منظم‌تر و بهتر پیش خواهد رفت».

سعدالدین حکیمی خبرنگار دیگر گفت: «هر چه زودتر قانون رسانه‌ها اجرا شود، کار برای خبرنگاران آسان‌تر خواهد شد. دست‌رسی به اطلاعات نیز یک مساله مهم است که باید به موقع به آن دست یابیم».

با این همه، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌گوید که به هدف اصلاح و انتقادهای سالم، از رسانه‌یی ساختن مشکلات و خواست‌های مردم استقبال می‌کنند.

 

منبع خبرگزاری وطن
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.