خریدهای عیدی به شهر هرات جنب و جوش عیدی بخشیده است
خریدهای عیدی به شهر هرات جنب و جوش عیدی بخشیده است

با نزدیک شدن عید سعید فطر، شهروندان هرات به خرید کالاهای مورد نیاز خود از بازارهایی که تا نیمه‌های شب باز هستند، سرگرم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، محمد ناصر، یکی از دوکانداران شهر هرات می‌گوید: شهروندان این ولایت با وجود مشکلات بسیار اقتصادی که دچار آن هستند، تلاش می‌کنند که روزهای عید پیش رو را با خوشی سپری کنند.

وی بیان داشت باشندگان هرات نسبت به سال‌های گذشته مشکلات زیادی اقتصادی را تحمل می‌کنند اما رسم و فرهنگی که از قدیم در میان مردم وجود دارد را فراموش نمی‌کنند.

رسم دیرینه مردم کشور به ویژه هراتیان، دید و بازدید و احوال‌گیری از نزدیکان، اقوام و آشنایان بوده است.

محمدناصر اشاره می‌کند در حالی که روزهای کمی به عید سعید فطر باقی مانده، دیده می‌شود که خوشی در چهره‌های مردم موج می‌زند و شهروندان این ولایت با همه نداشتن‌ها باز هم می‌خواهند که مسرور باشند.

سید حلیم شاه قتالی، یکی دیگر از دوکانداران شهر هرات هم می‌گوید: باشندگان این ولایت همگی از آمدن عید سعید فطر استقبال می‌کنند و مانند سال‌های گذشته رسم و رواج‌هایی را که دارند، به جا می‌آورند.

هرچند به بیان او بازارهای هرات جنب و جوش سال‌های پیش را ندارد اما مردم بازهم عید فطر را طبق رسم دیرینه خود گرامی می‌دارند.

صفی‌الله محمدی، یکی از شهروندان هرات که برای خرید عید به بازار آمده، می‌گوید: کالاهای موجود در بازار امسال نسبت به سال‌های گذشته قیمت شان بلند است.

اما او گفت مردم با وجود این مشکلات تلاش می‌کنند که در کنار خانواده و آشنایان خود، روزهای عید خوبی داشته باشند.

شلوغی بازارها و شور و اشتیاق مردم برای استقبال از عید فطر، حال و هوای این روزهای هرات را دگرگون کرده است.

رفت و آمد در بسیاری از نقاط شهر به ویژه در نزدیکی بازارها به دشواری انجام می‌شود.

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24