خانواده‌های شهدا و معلولان امنیتی حمایت از قوای مسلح را وجیبه ملی دانستند
خانواده‌های شهدا و معلولان امنیتی حمایت از قوای مسلح را وجیبه ملی دانستند

در آستانه نهم حوت روز ملی نیروهای امنیتی افغان، جمعی از خانواده‌های شهدا و معلولان امنیتی از قوای مسلح حمایت و تقدیر کردند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، سید آقاضیا حسینی، آمر مطبوعات پایگاه ارتش ۲۰۷ ظفر در غرب کشور می‌گوید: خانواده‌های شهدا و معلولان قوای امنیتی روز گذشته به این پایگاه آمده و از رشادت‌های این نیروها قدردانی کردند.

آنان حمایت و سپاس‌گذاری از نیروهای امنیتی که در جبهه دفاع از مردم و ارزش‌های ملی قرار دارند را وجیبه هر افغان دانستند.

به گفته حسینی، مهمانان حاضر در قول اردوی ۲۰۷ ظفر خطاب به قوای امنیتی گفتند: “در وجود هر یک از شما قهرمانان ایثار، فداکاری، پایمردی و از خودگذری دیده شده که ملت نجیب، شهیدپرور و مجاهد از شما پشتیبانی عام و تام نموده و به حفظ این دستاوردها و افتخارات تاکید می‌کند.”

تورن جنرال ذبیح‌الله مهمند فرمانده پایگاه ارتش ۲۰۷ ظفر هم ضمن قدردانی از حضور میهمانان گفته نیروهای امنیتی و دفاعی افغان برای حفظ دستاوردها و فداکاری‌های شهدا، راه آنان را تا آخرین رمق حیات خود ادامه خواهند داد.

او اهداف والای شهدای امنیتی را صلح و آزادی، عدالت، حاکمیت قانون و دموکراسی عنوان کرده و تاکید کرد که برای دستیابی به این ارزش‌های والا همچنان تلاش خواهد شد.

در اخیر محفل او به خانواده‌های قوای امنیتی کشور جوایزی را اهدا کرد.

امسال در حالی از نهم حوت در کشور تجلیل خواهد شد که حدود یک هفته کاهش خشونت در تمام ولایات برقرار بوده و میزان حملات و نبردها به گونه چشمگیری کاهش یافته است.

  • نویسنده : علی جوادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24